Pierwszy raz korzystasz z Revolut i nie wiesz, jak doładować swoje konto? Możesz wykonać przelew krajowy lub doładować konto za pomocą karty kredytowej bądź debetowej (VISA, MasterCard). Jak to zrobić?

Jak doładować konto Revolut

Revolut udostępnia użytkownikom mobilne konto do płatności zarówno online jak i lokalnych. Każdy użytkownik może wygenerować do swojego konta kartę VISA, zarówno wirtualną, którą widzi tylko w aplikacji, jak i prawdziwą, która zostanie przysłana pocztą do domu. Niezależnie od wyboru działa ona na zasadzie karty przedpłaconej - możemy nią zapłacić wszędzie tam, gdzie obsługiwana jest karta VISA, ale najpierw musimy doładować pieniędzmi konto Revolut, z którego karta jest zasilana.

Swoje konto Revolut możesz doładować na kilka sposobów - za pomoca zwykłego przelewu z konta bankowego (Revolut obsługuje już od jakiegoś czasu przelewy krajowe, więc obowiązuje standardowa stawka za przelew), za pomocą karty kredytowej/debetowej, a także za pomocą płatności Google Pay. W jaki sposób tego dokonać?

Szybkie doładowywanie konta Revolut

Uruchom aplikację Revolut w swoim smartfonie i wpisz kod PIN, by się zalogować. Od razu na ekranie głównym z podsumowaniem swoich środków znajdziesz niebieski przycisk Dodaj pieniądze. Dotknij go, aby przejść do ekranu wyboru metody dodawania pieniędzy.

Wybierz opcję dodawania pieniędzy na konto Revolut

W tym miejscu możesz wybrać, z jakiej metody płatności chcesz skorzystać w celu zasilenia swojego konta Revolut. Do dyspozycji masz poniższe sposoby.

Przelej środki na swoje konto Revolut (zwykły przelew)

Ta opcja umożliwia wykonanie najzwyklejszego przelewu na swoje indywidualne konto Revolut. Jest to metoda najwolniejsza, gdyż przelew musi „dotrzeć“ na miejsce i zostać zaksięgowany - zupełnie tak, jak przy standardowym przelewie, który wykonujemy np. przelewając pieniądze znajomemu.

Doładowywanie konta Revolut - przelew

Do wyboru są dwa rodzaje przelewu - lokalny (krajowy) oraz SWIFT (zagraniczny).Jeśli masz standardowe konto bankowe w którymś z polskich banków, to wybierz zakładkę z przelewem lokalnym. Wyświetlą się tu dane odbiorcy, czyli dane twojego indywidaulnego konta Revolut. Wykonaj zwykły przelew bankowy na wybraną przez siebie kwotę na te dane i poczekaj, aż pieniądze pojawią się na twoim koncie Revolut - może to potrwać do 2-3 dni.

Dodaj kartę VISA lub Mastercard (szybka płatność kartą)

Najwygodniejsza opcja dla osób, które posiadają kartę kredytową lub kartę debetową (często standardowa karta płatnicza wydawana przez banki do konta ma również obsługę płatności online). Pieniądze wyświetlą się praktycznie od razu na twoim koncie Revolut.

Po wybraniu tej opcji musisz wpisać swój pełen numer karty, datę ważności, a także 3-cyfrowy kod CVV. Numer i datę ważności karty znajdziesz na przedniej stronie karty, natomiast kod CVV znajduje się na tylnej jej części.

Doładowywanie konta Revolut - karta VISA lub Mastercard

Wpisane dane do karty zostaną zachowane na przyszłość. Mając skonfigurowaną płatność kartą VISA lub Mastercard doładowywanie konta jest bardzo wygodne - wystarczy wcisnąć przycisk Dodaj pieniądze na ekranie głównym Revolut, wpisać kwotę i zatwierdzić doładowanie.

Płatność przez Google Pay

Jeśli w telefonie masz skonfigurowane płatności przez Google Pay, to możesz wybrać tę opcję. Po jej wybraniu wystarczy wpisać kwotę zasilenia, a następnie dotknąć przycisku „Pay“ z ikoną Google.

Doładowanie konta Revolut za pomocą Google Pay

Aplikacja od razu przeniesie Cię do płatności Google Pay, gdzie możesz zatwierdzić dokonanie doładowania. Pieniądze również powinny pojawić się błyskawicznie na twoim koncie Revolut.