Masz konto PayPal z podpiętą kartą kredytową lub debetową i chcesz je zabezpieczyć? Włącz weryfikację dwuetapową. Nikt bez dostępu do Twojego telefonu nie zaloguje się na Twoje konto. Jak to zrobić?

Włączanie weryfikacji dwuetapowej w PayPalu

PayPal to wygodny sposób na dokonywanie płatności w Internecie. Użytkownik może z góry zasilić swój wirtualny portfel określoną kwotą do dalszego użytku lub na stałe podpiąć kartę kredytową bądź debetową. Warto jednak zabezpieczyć swoje konto, aby w przypadku wycieku lub złamania hasła nikt nie wykorzystał naszych pieniędzy. Jednym z lepszych sposobów jest weryfikacja dwuetapowa.

Ten sposób weryfikacji sprawia, że do każdego zalogowania się na konto PayPal konieczne jest potwierdzenie kodem. Kod może być wysyłany w formie SMS na nasz numer telefonu lub można powiązać tę funkcję z wybraną aplikacją do generowania kodów. W obu wypadkach nikt nie uzyska dostępu do naszego konta bez fizycznego dostępu do naszego telefonu. Nawet jeśli ktoś złamie nasze hasło, to bez wpisania kodu potwierdzającego z telefonu nie będzie możliwe zalogowanie się.

Włączanie weryfikacji dwuetapowej na koncie PayPal

Nie jest to trudne - odpowiednia opcja znajduje się w ustawieniach Twojego konta. Wejdź na stronę PayPal i zaloguj się na swoje konto. Następnie kliknij ikonę koła zębatego w górnym prawym rogu ekranu.

Wejdź do ustawień zabezpieczeń w PayPalu

Wyświetlą się ustawienia Twojego konta, w których musisz wybrać zakładkę "Ustawienia zabezpieczeń". W tym miejscu znajdziesz listę wszystkich opcji, które pozwolą zwiększyć bezpieczeństwo Twojego konta.

Wyszukaj na liście opcji o nazwie Dwuetapowa weryfikacja i kliknij przycisk Zaktualizuj tuż obok.

Wejdź do opcji weryfikacji dwuetapowej

Wyświetlone zostanie nowe okno, które pozwala wybrać, w jaki sposób chcemy weryfikować swoją tożsamość - za pomocą kodu otrzymanego przez SMS czy też może pomocą aplikacji uwierzytelniającej.

Ja na potrzeby poradnika wybiorę opcję SMS, czyli "Wyślij mi kod". Jeśli jednak preferujesz konfigurację aplikacji uwierzytelniającej i nie chcesz otrzymywać kodu przez SMS, to wybierz drugą opcję.

Wybierz opcję uwierzytelniania

W kolejnym kroku musisz podać numer telefonu, na który ma przychodzić kod potwierdzający do logowania. Domyślnie wpisany będzie tu ten sam numer, który jest zdefiniowany w ustawieniach konta PayPal. Jeśli jednak chcesz ustawić inny numer, rozwiń to pole i wybierz opcję dodania nowego numeru.

Po wybraniu numeru telefonu dojdzie do pierwszej weryfikacji. PayPal wyśle wiadomość SMS z kodem, który trzeba wkleić w kolejnym kroku.

PayPal - wpisz swój numer

Dopiero po takiej weryfikacji możliwe będzie użycie wskazanego numeru do dwuetapowego logowania. Po zatwierdzeniu kliknij przycisk "Gotowe".

Weryfikacja dwuetapowa zostanie uaktywniona na Twoim koncie i teraz za każdym razem, gdy będziesz się logować w PayPal, otrzymasz wiadomość z dodatkowym kodem, który trzeba będzie przepisać w celu potwierdzenia logowania. Brak potwierdzenia uniemożliwi zalogowanie się. Dzięki temu nawet jeśli ktoś odgadnie nasze hasło, to i tak nie zaloguje się na nasze konto bez kodu SMS.