Dostęp do Revolut jest zabezpieczony kodem PIN, aby chronić aplikację przed niepowołanym dostępem. PIN można jednak zmienić w aplikacji Revolut. Zmiana PIN jest możliwa zarówno wtedy, gdy pamiętamy obecny PIN, jak i wtedy, gdy zapomnieliśmy dotychczasowy kod dostępowy.

Jak zmienić PIN w Revolut

Aplikacje bankowe i do obsługi płatności zazwyczaj zabezpieczone są kodem PIN, czyli kodem dostępowym. Podobnie jest w aplikacji Revolut. Jest to konieczne w celu odpowiedniego zabezpieczenia naszego konta i finansów. W przeciwnym wypadku ktoś mógłby chwycić nasz telefon pod naszą nieobecność i dokonać dowolnych płatności z konta Revolut.

Zdarza się jednak, że chcemy zmienić PIN, gdyż możemy podejrzewać, że ktoś go zna lub, po prostu, jest zbyt łatwy. Bywa również i tak, że Zmiana PIN w Revolut jest bardzo łatwa - wystarczy udać się do odpowiedniej sekcji. Zobaczmy, jak zmienić swój PIN w aplikacji Revolut.

Zmiana PIN w Revolut, gdy pamiętasz aktualny kod dostępowy

Aby zmienić kod PIN, uruchom aplikację, a następnie zaloguj się za pomocą dotychczasowego kodu dostępowego. Po zalogowaniu się skorzystaj z dolnego paska narzędzi i wybierz w tym miejscu opcję Pulpit (ostatnia zakładka).

Wejdź do ustawień Revolut

Po przejściu do zakładki Pulpit wyświetli się podsumowanie twoich kont i wpłat. Nas interesuje jednak przejście do głównych ustawień aplikacji, więc dotknij przycisku z kołem zębatym w górnym prawym rogu.

Wyświetlą się opcje całego konta Revolut. W tym miejscu możesz dostosować swoje dane osobowe, ustawienia prywatności, a także opcje kodu dostępowego. Wybierz w tym miejscu opcję Zmień kod dostępu.

Utwórz nowy PIN w Revolut

Najpierw zostaniesz poproszony/-a o podanie swojego aktualnego kodu dostępu. Po jego wpisaniu pojawi się prośba o wpisanie nowego kodu PIN. Gdy to zrobisz, kod będzie aktywny i od teraz będzie obowiązywać przy wszystkich urochomieniach Revoluta.

Jak zmienić PIN w Revolut, gdy nie pamiętasz obecnego?

Inna sytuacja to taka, w której całkowicie zapomnieliśmy obecny kod PIN i nie możemy się zalogować do aplikacji Revolut. Co w takim przypadku zrobić? Spokojnie, Revolut pozwala dość łatwo odzyskać kod PIN.

Otwórz aplikację Revolut, a następnie na ekranie wpisywania kodu PIN wybierz opcję „Nie pamiętasz?“ w dolnym lewym rogu ekranu.

Wybierz opcję "Nie pamiętasz?" w Revolut

Gdy to zrobisz, pojawi się kreator resetowania kodu PIN. Wpisz swój numer telefonu komórkowego, który został podany przy rejestracji konta Revolut.

Następnie trzeba odpowiedzieć na pytanie, które zweryfikuje twoją tożsamość. Revolut poprosi Cię o podania ostatnich 4 cyfr dowolnej karty kredytowej lub płatniczej, za pomocą którego zasilaliśmy naszego konto Revolut. Po wpisaniu prawidłowej odpowiedzi pojawi sie prośba o wpisanie nowego kodu PIN.

Wprowadź nowy kod PIN i potwierdź kodem SMS

Utwórz PIN, którego chcesz używać w aplikacji Revolut i przejdź dalej. Potrzebna będzie jeszcze weryfikacja przez SMS - na twój numer telefonu zostanie wysłany 6-cyfrowy kod, który trzeba przepisać w odpowiednie pole w aplikacji Revolut.

Nowy kod PIN zostanie ustawiony i od tej pory będzie można z niego korzystać na co dzień.