Jeśli używasz Dokumentów Google jako głównego edytora tekstu i nie wiesz, że możesz użyć dodatków, aby ułatwić i usprawnić niektóre procesy. W tym artykule dowiesz się, jak szybko i łatwo wyszukiwać, instalować i usuwać dodatki do Dokumentów Google. Dodatki do Dokumentów Google działają w bardzo podobny sposób do rozszerzeń przeglądarki, ale można ich używać tylko z Dokumentami Google.

Powiązane: Jak usunąć ikonę Chromecast z Google Chrome.

Niewiele osób o tym wie, ale w rzeczywistości możesz dodawać dodatkowe funkcje i narzędzia do Dokumentów Google za pomocą dodatków. Dodatki w Dokumentach Google działają w bardzo podobny sposób do rozszerzeń dla przeglądarki Chrome, jednak są specjalnie zaprojektowane dla Dokumentów. Jest tak wiele do wyboru, że najtrudniej jest znaleźć dokładnie to, czego potrzebujesz, chociaż przeglądanie listy opcji jest dość interesującym zadaniem.

Na szczęście najtrudniejszą częścią korzystania z dodatków w Dokumentach Google jest znalezienie dokładnie tych, których chcesz użyć. Dlatego prawdopodobnie spędzisz więcej czasu na wyszukiwaniu funkcjonalności, niż na ich dodawaniu lub usuwaniu. W każdym razie poniżej znajdziesz kroki, które musisz wykonać, aby dodać lub usunąć dodatki w Google Chrome. Kroki przedstawione w tym przewodniku działają dla każdej przeglądarki internetowej, nie musisz używać konkretnie Google Chrome czy Microsoft Edge. Jedynym wymaganiem jest posiadanie konta Google i zalogowanie się.

Uwaga: podobnie jak rozszerzenia i inne treści pobierane z Internetu, musisz zachować ostrożność podczas instalowania. To, że coś trafiło do sklepu z dodatkami do Dokumentów Google, nie oznacza, że ​​jest całkowicie bezpieczne. Zawsze przeglądaj recenzje i oceny, aby lepiej zrozumieć, co dodajesz do przeglądarki.

Jak zainstalować dodatek w Dokumentach Google?

Aby zainstalować dodatki na swoim koncie Dokumentów Google, musisz wykonać następujące czynności.

  • Najpierw otwórz dokument, a następnie kliknij opcję Dodatki w menu. Następnie wybierz Pobierz dodatki.

  • Teraz wyszukaj dodatek, który chcesz zainstalować, korzystając z Google Workspace Marketplace.
  • Gdy znajdziesz taki, kliknij Zainstaluj na stronie dodatków i zezwól na kontynuację instalacji.

  • Na koniec wybierz swoje konto Google, a Dodatek uzyska dostęp do tego konta.

Po wykonaniu tych kroków wybrany dodatek zostanie zainstalowany i będzie gotowy do użycia. Kliknięcie dodatków w menu i wybranie opcji Zarządzaj dodatkami umożliwi zarządzanie wszelkimi dodatkami, które zostały wcześniej zainstalowane.

Jak odinstalować dodatek z Dokumentów Google?

Aby odinstalować dodatek do Dokumentów Google, którego już nie chcesz lub nie potrzebujesz, wykonaj następujące czynności.

  • Najpierw kliknij Dodatki opcji w menu, a następnie wybierz opcję Zarządzaj dodatkami .
  • Następnie wybierz dodatek, który chcesz odinstalować z listy posiadanych dodatków.
  • Na koniec kliknij Odinstaluj i potwierdź odinstalowanie.

Po odinstalowaniu dodatku z Dokumentów Google zostanie on usunięty z Twojego konta. Oznacza to, że nie będzie już instalowany na żadnym urządzeniu, na którym korzystasz z Dokumentów Google.