Dla wielu osób bardzo istotne stało się ostatnio porównywanie cen zarówno benzyny, jak i oleju napędowego (diesla) w celu znalezienia stacji benzynowej, która oferuje najlepszą cenę za litr. Różnica w cenach między jedną stacją benzynową a drugą może być naprawdę spora, dlatego Google Maps pozwala poznać w czasie rzeczywistym cenę benzyny na każdej ze stacji benzynowych znajdujących się w Twoim otoczeniu.

Do tej pory Mapy Google były miejscem, w którym można było znaleźć lokalizację stacji benzynowych oraz pewne informacje na ich temat np. czy są otwarte czy zamknięte. Teraz możesz zobaczyć także ceny benzyny na tych stacjach benzynowych zarówno wizualnie na mapie, jak i na wizytówkach tych stacji.

Funkcja poznania cen benzyny jest dostępna zarówno w wersji internetowej, jak i w oficjalnej aplikacji Mapy Google na Androida lub iPhone'a. Dzięki temu udamy się bezpośrednio do najtańszej stacji benzynowej i nie będziemy musieli odwiedzać kilku z nich, aby dowiedzieć się, która z nich oferuje najniższą cenę.

Dlatego w tym wpisie pokażemy szczegółowo, jak znaleźć stację benzynową z najtańszym paliwem za pomocą Map Google w wersji internetowej lub aplikacji mobilnej na Androida lub iPhone'a.

Jak poznać cenę benzyny na każdej stacji benzynowej z Google Maps.

1. Otwórz aplikację Mapy Google na swoim telefonie komórkowym.

2. Po wejściu do aplikacji mapa automatycznie pokaże Twoją lokalizację, a na górze ekranu będziesz musiał kliknąć: Stacje benzynowe

3. Spowoduje to wyświetlenie wszystkich stacji benzynowych znajdujących się w pobliżu Twojej lokalizacji.

4. Dodatkowo na pinezkach lokalizacyjnych każdej stacji benzynowej będzie widoczna cena za litr.

5. Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów, na dole ekranu zobaczysz karuzelę z wizytówkami poszczególnych stacji benzynowych, w której podana jest również cena za litr benzyny.

Jak porównać ceny na stacjach benzynowych z Google Maps w przeglądarce internetowej.

1. Uzyskaj dostęp do Map Google w przeglądarce internetowej: https://www.google.pl/maps/

2. Po wyświetleniu mapy należy kliknąć opcję Stacje benzynowe znajdującą się u góry ekranu.

3. Spowoduje to wyświetlenie na mapie wszystkich pinezek odpowiadających stacjom benzynowym znalezionym w pobliżu Twojej lokalizacji.

4. Jeśli jednak chcesz poznać cenę paliwa na stacjach benzynowych w innej konkretnej lokalizacji, powinieneś poszukać w Google Maps: Stacje benzynowe w miejscu (Przykład: Stacja benzynowa w Poznaniu)

5. Gdy wyświetlą się pinezki wskazujące lokalizację stacji benzynowych, obok nich zobaczysz cenę za litr w kolorze szarym.

6. Należy zauważyć, że czasami stacje benzynowe oprócz pokazywania cen na pinach lokalizacyjnych, pokażą je również na wizytówkach w lewym menu ekranu.

Ważna uwaga: Zwykle cena za litr podana przy stacjach benzynowych w Mapach Google dotyczy benzyny bezołowiowej 95. Należy również zauważyć, że nie wszystkie stacje benzynowe udostępniają swoje ceny w Mapach Google, więc niektóre mogą nie wyświetlać tej informacji.