Google świętuje jedną z najpopularniejszych międzynarodowych konferencji dla programistów na całym świecie zwaną Google I/O. Pierwsza edycja tej konferencji miała miejsce w 2008 roku i od tego czasu Google i jego twórcy wielokrotnie zaskakiwali użytkowników. Na przykład z okazji Google I/O w roku 2022, została uruchomiona mała gra wideo Pinball, całkowicie darmowa i do której możemy uzyskać dostęp bezpośrednio z naszej przeglądarki internetowej.

Pinball to gra towarzyska, która przeszła na pole wirtualne w formie gry wideo pod koniec lat 70. Gra wideo Pinball stała się jedną z najpopularniejszych klasyków retro. Teraz Google postanowił dać jej drugie życie, a członkowie zestawu do tworzenia oprogramowania mobilnego Flutter opublikowali wersję internetową, w którą każdy może grać za darmo.

Gra wideo Pinball, którą firma Google wypuściła z okazji konferencji deweloperów Google I/O, to internetowa wersja gry. Pozwala to na grę z dowolnej przeglądarki internetowej bez konieczności instalowania programów lub aplikacji. Ponadto pozwala to grać w Pinball na komputerze lub urządzeniu mobilnym, czy to na Androidzie, czy na iPhonie.

Dynamika gry Pinball jest dość prosta i jest to gra wideo z kulkami, w której użytkownik musi zapobiegać wyślizgiwaniu się kulek przez otwór znajdujący się na dole. Aby tego uniknąć, będziemy mieć 2 dźwignie, które mogą uderzyć piłkę, aby utrzymać ją na górze i nie tylko zapobiec jej wyślizgnięciu się przez otwór, ale także zdobyć punkty, zderzając te kule z pewnymi widocznymi elementami.

Dlatego w tym wpisie pokażemy, jak uzyskać dostęp do gry wideo Pinball od Google I/O i jak w nią grać:

Jak grać w darmową grę wideo Google I/O: Pinball

1. Otwórz przeglądarkę internetową w telefonie komórkowym lub na komputerze.

2. Uzyskaj dostęp do adresu URL gry wideo Pinball od Google I/O: https://pinball.flutter.dev/#/

3. Jak tylko się zalogujesz, gra zacznie się ładować wyświetlając: Ładowanie (Loading)

4. Po zakończeniu ładowania należy kliknąć przycisk: Graj (Play)

5. W następnym kroku możesz wybrać awatar/postać, której chcesz użyć.

6. Po wybraniu awatara możesz grać w Pinball na telefonie komórkowym lub komputerze. Sterowanie jest następujące w zależności od urządzenia, na którym grasz:

W przeglądarce na komputerze:

- Rzuć piłkę: Przytrzymaj wciśniętą strzałkę w dół i zwolnij klawisz, aby ją rzucić. Możesz także użyć klawisza S.

- Prawy drążek i lewy drążek: użyj prawej i lewej strzałki, aby przesunąć odpowiednio prawy i lewy drążek. Możesz również użyć odpowiednio klawisza D i klawisza A.

W przeglądarce telefonu komórkowego:

- Wystrzel piłkę: naciśnij lub przytrzymaj rakietę

- Prawy i lewy drążek: naciskaj naprzemiennie w prawym i lewym dolnym rogu ekranu, w zależności od drążka, którym chcesz uderzyć piłkę.

7. Każda gra ma 3 kule lub 3 próby. Gdy kulka 3 razy wsunie się do dolnej wnęki, gra się zakończy, a zdobyte punkty zostaną dodane do listy innych graczy, którzy grali w grę.

8. Podaj trzy litery, aby określić swój wynik, który pokaże również wybrany awatar przed grą.

9. Konkurencja będzie prowadzona przeciwko użytkownikom z całego świata, więc im więcej punktów zdobędziesz, tym bliżej pierwszej pozycji będziesz.