Jeśli prowadzisz grupę lub jesteś członkiem grupy na Facebooku, możesz chcieć wiedzieć, że teraz można publikować posty anonimowo. Ta funkcja jest stosunkowo nowa i ma pewne ograniczenia, ale jest to długo oczekiwana opcja, która w końcu pozwala użytkownikom publikować treści w grupach bez pokazywania swojej nazwy lub linku do swojego konta na Facebooku.

Powiązane: Jak ograniczyć dostęp znajomemu na Facebooku do naszego profilu

Choć wielu powie, że danie użytkownikom możliwości bycia anonimowym to absurd, równie wiele osób domagało się tej możliwości od bardzo dawna. Zanim zaczniesz krytykować lub wielbić tę funkcję, radzę chwilę poczekać. Musisz wiedzieć o kilku rzeczach. Jak zawsze istnieje wiele ograniczeń.

  1. Anonimowe posty pojawiają się w grupie bez twoich danych, jednak nadal będą widoczne dla administratorów i moderatorów grupy.
  2. Szczegóły zawarte w anonimowym poście często mogą naprowadzić na autora publikacji.
  3. Anonimowe posty są najpierw przesyłane do administratorów i moderatorów do zatwierdzenia. Dopiero po ich akcepcie, post zostanie opublikowany.

Anonimowe publikowanie postów jest ograniczone do grup na Facebooku, które mają włączoną tę funkcję, co oznacza, że ​​przed wysłaniem musisz sprawdzić, czy opcja jest w ogóle dostępna. Jeśli obecnie prowadzisz grupę na Facebooku i chcesz włączyć tę funkcję, zapoznaj się z przewodnikiem: Jak włączyć anonimowe publikowanie w grupach na Facebooku.

Jak publikować anonimowo w grupie na Facebooku? Anonimowe publikowanie postów na Facebooku.

Aby opublikować coś anonimowo w grupie na Facebooku, grupa musi najpierw włączyć tę funkcję. Jeśli tak jest, będziesz mógł wykonać następujące czynności.

  • Najpierw upewnij się, że jesteś zalogowany na swoje konto na Facebooku i jesteś na stronie grupy, na której chcesz zamieścić anonimowy post.
  • Jeśli dostępne jest publikowanie anonimowe, zobaczysz opcję poniżej pola wprowadzania tekstu. Po prostu dotknij Anonimowy post, przeczytaj zasady, zaakceptuj, utwórz post, a następnie zaakceptuj ostateczny zestaw reguł. Gdy to zrobisz, Twój post pojawi się jako anonimowy post członka grupy.

Pamiętaj tylko, że Facebook prześle Twój post do administratorów i moderatorów grupy. Twój post zostanie opublikowany tylko wtedy, gdy zatwierdzi go któryś z nich.

Jak publikować anonimowo w grupie na Facebooku z aplikacji mobilnej?

Aby publikować anonimowo posty w grupie na Facebooku z aplikacji mobilnej Facebook (Android i iOS), musisz wykonać następujące czynności.

  • Najpierw przejdź do grupy, w której chcesz opublikować posta.
  • Jeśli dostępne jest publikowanie anonimowe, dotknij opcji Anonimowy post.
  • Zapoznaj się z regulaminem, zaakceptuj zasady, utwórz post, a następnie zaakceptuj końcowy monit. Gdy to zrobisz, Twój post pojawi się jako post członka grupy.

Pamiętaj, że przed jego publikacją, treść musi zostać zaakceptowana przez administratora lub moderatora grupy.