YouTube Premium to płatna usługa, ale możemy ją przetestować za darmo nawet przez trzy miesiące! Jak skorzystać z tej oferty, aby otrzymać darmowy okres testowy? Zobaczmy.

Jak włączyć YouTube Premium za darmo?

Zastanawiasz się nad abonamentem YouTube Premium? Jeśli nie masz pewności, czy będzie to dla Ciebie przydatne, to nic nie szkodzi. Możesz przetestować usługę Premium zupełnie za darmo. Google oferuje darmowy okres próbny, w trakcie którego nie ponosimy żadnej opłaty za korzystanie z YouTube Premium.

Standardowy okres próbny trwa 30 dni, ale z okazji uruchomienia YouTube Premium w Polsce dostępny jest aż trzymiesięczny okres próbny, w trakcie którego nie zapłacimy ani grosza. Warunkiem jest aktywacja okresu testowego do końca maja 2019 r. Jeśli zechcemy przedłużyć usługę dalej i płacić za nią, to wystarczy pozostawić wpisane swoje dane do płatności. Jeśli natomiast w trakcie trwania okresu próbnego stwierdzimy, że nie chcemy dalej przedłużać usługi, to wystarczy usunąć swoje dane karty kredytowej.

Aktywacja YouTube Premium za darmo

Okres próbny jest dostępny dla osób (kont), które wcześniej nie opłacały tej usługi. Aby aktywować okres próbny, należy wejść do aplikacji YouTube. Na ekranie głównym dotknij ikony swojego profilu w górnym prawym rogu, aby wejść do ustawień konta.

Na liście dostępnych ustawień wybierz opcję „Zasubskrybuj YouTube Premium”. Zostaniesz przeniesiony/-a do ekranu, na którym możesz aktywować bezpłatny okres testowy. Jak wspomniałem, standardowo wynosi on 30 dni, ale jeśli aktywujemy usługę do końca maja 2019 r., to okres testowy będzie obowiązywał przez trzy miesiące.

Wejdź do opcji subskrypcji YouTube Premium

Dotknij przycisku „Przedłuż bezpłatny okres próbny”. Pojawi się okno „Sfinalizuj transakcję”, w którym musimy dodać kartę kredytową lub debetową. Żadne pieniądze nie zostaną pobrane jeśli z usługi zrezygnujemy przed zakończeniem okresu próbnego. W polu „Łączna kwota na dziś” wyświetli się „0 zł”.

Wybierz opcję dodania karty kredytowej bądź debetowej i dotknij przycisku „KUP” na samym dole. Na kolejnym ekranie należy wpisać dane do płatności. Wprowadzamy numer karty kredytowej bądź debetowej, datę ważności oraz numer CVC.

Aktywuj darmowy okres próbny

Po ukończeniu całej procedury na naszym koncie zostanie uaktywniona subskrypcja YouTube Premium. Logo aplikacji YouTube w górnym lewym rogu zmieni się na „Premium”.

W aplikacjach YouTube nie będzie już reklam oraz dostaniemy teraz dostęp do nowej sekcji „Originals” z materiałami wideo tylko dla subskrybentów. Uzyskamy też możliwość odtwarzania filmów w tle oraz pobierania ich do trybu offline, aby móc je odtwarzać bez dostępu do Internetu.

Ekran YouTube po aktywacji Premium

Subskrypcja YouTube Premium daje też pakiet Music Premium w aplikacji YouTube Music, dzięki czemu również i tam możemy słuchać muzyki w tle i korzystać ze wszystkich udogodnień płatnego pakietu. To nie wszystko! W ramach pakietu YouTube Premium dostajemy też płatny pakiet w aplikacji Muzyka Google Play, uzyskując dostęp do strumieniowania muzyki.

Wszystkie trzy aplikacje – YouTube, YouTube Music oraz Muzyka Google Play wchodzą w skład jednego pakietu YouTube Premium i w każdej z nich mamy teraz dostęp do płatnego pakietu.

Jak wyłączyć YouTube Premium, aby po okresie próbnym nie płacić za przedłużenie abonamentu?

Jak to w przypadku subskrypcji Premium w usługach online bywa, jeżeli nie zrezygnujemy z abonamentu przed upływem okresu próbnego, Google automatycznie przedłuży usługę i pobierze pieniądze z naszej karty. Jak zatem temu zapobiec, jeśli nie zdecydujemy się opłacać usługi dalej?

W każdej chwili możemy zrezygnować z dalszej subskrypcji. Wystarczy wejść do ustawień aplikacji YouTube i wybrać zakładkę „Płatne subskrypcje”. W tym miejscu znajdziemy wszystkie aktywowane płatne subskrypcje na naszym koncie.

Anuluj członkostwo w aplikacji YouTube

Znajdź swoją subskrypcję, a następnie dotknij przycisku „Zarządzaj” i wybierz opcję „Anuluj członkostwo”. Subskrypcja zostanie anulowana, będzie trwać do zakończenia okresu próbnego, a następnie po jego upływie zostanie wyłączona. Żadne pieniądze nie zostaną pobrane z naszej karty.