Twoja kamera GoPro umożliwia połączenie się z oficjalną aplikacją na IPhonie, dzięki czemu możliwe jest sterowanie kamerą lub podgląd zawartości kamery GoPro bezpośrednio na urządzeniu z iOS. Aby skorzystać z tej funkcji, musisz połączyć kamerę z iPhonem przez własną sieć Wi-Fi, którą tworzy Twoje GoPro. Co jeśli to połączenie nie działa i nie możesz połączyć iPhone'a z kamerą GoPro?

Związane z: Co zrobić gdy aplikacja na iPhonie nie wyświetla ikony udostępniania na TV.

Do tej pory istniało kilka możliwych problemów, które uniemożliwiały połączenie między iPhonem a kamerą GoPro. Prawie zawsze wystarczało ponowne uruchomienie kamery GoPro. Jednak po ostatniej aktualizacji do wersji iOS 14 problemy z łącznością są coraz większe.

Dokładniej rzecz biorąc, niedawno kupiłem nowy iPhone 12 Pro z iOS 14 i kiedy próbowałem połączyć iPhone'a z kamerą GoPro, chociaż wyświetlało się, że jest podłączony, okazywało się, że ​​nie mam dostępu do zawartości kamery lub możliwości sterowania nią zdalnie. Najdziwniejsze było to, że mój poprzedni iPhone 8, który podłączyłem go z kamerą, też nie połączył się poprawnie z GoPro. Dlatego błąd musi być związany z wersją iOS 14, do której zaktualizowałem oba urządzenia, a nie z modelem jakiego korzystam.

Wyświetlane błędy to:

- Nie mogliśmy połączyć się z Twoim GoPro. ( We couldn’t connect to your GoPro)

- Wystąpił problem z połączeniem z Twoim GoPro. ( We had trouble connecting to your GoPro)

Podczas próby rozwiązania problemu, udało się dojść do do wniosku, że problem jest związany z nowymi prawami dostępu do sieci lokalnej, które są zawarte w iOS w wersji 14 i nowszych na iPhonie lub iPadzie.

Poniżej pokazujemy krok po kroku, jak rozwiązać problemy z połączeniem między iPhonem a kamerą GoPro, która uniemożliwia kontrolowanie go lub dostęp do zdjęć i filmów po aktualizacji do iOS 14 lub nowszego:

Jak rozwiązać problem, który uniemożliwia połączenie GoPro z iPhonem po aktualizacji do iOS 14 lub nowszego.

Uzyskaj dostęp do aplikacji Ustawienia.

1. Uzyskaj dostęp do aplikacji: Ustawienia.

2 . Przejdź do aplikacji: GoPro

3. Tutaj upewnij się, że aktywowałeś przełącznik opcji: Sieć lokalna

Uwaga: jeśli jest aktywna, zalecamy jej dezaktywację i ponowne aktywowanie.

Ważna uwaga: jeśli konfiguracja sieci lokalnej nie pojawia się w ustawieniach aplikacji Gopro, będziesz musiał ponownie uruchomić iPhone'a. Należy to zrobić, zwłaszcza jeśli właśnie zaktualizowałeś iOS na swoim iPhonie.

 

Wyłącz adres Mac.

1. Dostęp: Ustawienia

2. Następnie przejdź do opcji: Wi-Fi

3. Znajdź sieć WiFi swojej kamery GoPro i kliknij ikonkę „i”

4. Spowoduje to przejście do nowego ekranu, na którym będziesz musiał dezaktywować przełącznik obok opcji: Adres prywatny

5. Teraz sprawdź ponownie, czy możesz uzyskać dostęp do zdjęć i filmów z kamery GoPro lub sterować nią z iPhone'a.

6. Na koniec kliknij przycisk: Przyłącz się ponownie

 

Zapomnij sieć Wi-Fi swojego GoPro.

1. Przejdź do: Ustawienia, Wi-Fi

2. Kliknij „i” obok sieci Wi-Fi w Twojego GoPro.

3. Na nowym ekranie należy wybrać opcję: Zapomnij tę sieć 

4. Teraz będziesz musiał powtórzyć proces łączenia między iPhonem a kamerą GoPro.

Ważna uwaga: Będzie to wymagało wprowadzenia hasła do sieci Wi-Fi, które można znaleźć w kamerze GoPro w: „Informacje o kamerze”, użyj hasła Wi-Fi swojego GoPro i wprowadź je ręcznie.