AVIcodec Download

Obecnie ilość najróżniejszych formatów plików potrafi przyprawić o zawrót głowy. Niekiedy instalując nawet zaawansowane paczki kodeków zdarzy się, że jakiś plik muzyczny, zdjęcie czy film zwyczajnie nie chce się odtworzyć. Aby wyeliminować niespodzianki warto zastosować program, który za nas sprawdzi, czym odtworzyć dany plik i jaki filtr lub kodek jest do tego niezbędny.

W takich zadaniach idealnie sprawdzi się AVIcodec, który szybko i skutecznie sprawdzi wskazany przez użytkownika plik pod kątem niezbędnych do odtworzenia filtrów i kodeków. To jednak nie wszystkie zalety tego prostego i niewielkiego programu. AVIcodec wyświetla również wszystkie informacje na temat wskazanych plików – możemy dowiedzieć się, jaką rozdzielczość ma dany film, jakie ma proporcje, jakość, ilość kanałów audio, ilość klatek etc.

Jeśli program wykryje brak jakiegokolwiek kodeka lub filtru niezbędnego do odtworzenia wskazanego pliku, od razu wyświetli jego nazwę oraz przekieruje na właściwą stronę, z której można go ściągnąć. Zazwyczaj są to zbiory kodeków, które rozwiązują problemy z innymi plikami i brakiem kodeków. Oprócz tego AVIcodec wyświetla listę wszystkich aktualnie zainstalowanych w systemie kodeków do filmów.

Wśród formatów obsługiwanych przez AVIcodec jest Ogg (.ogg, .ogm), Mpeg-(S)VCD-DVD (.mpg, .vob), AVI, ASF, WMV, Real (.rm, .rmvb).