Windows Media Encoder Download

Mnogość formatów plików audio i wideo, które są obecnie dostępne głównie w sieci Internet sprawia, że trudno nad tym wszystkim zapanować. Na szczęście istnieją programy, dzięki którym możemy przerobić niemal dowolny plik w dowolnym formacie na jeden uniwersalny. Takim program jej między innymi Windows Media Encoder.

Program Windows Media Encoder to bezpłatne narzędzie służące do konwersji materiału audio i wideo, również w postaci strumienia sygnału audiowizualnego, na format Windows Media. W najnowszej wersji programu zmieniono między innymi interfejs użytkownika, dzięki czemu obsługa nawet początkującemu użytkownikowi nie sprawi problemu.

Oprócz tego w najnowszej wersji programu mamy dostęp do nowego mechanizmu kodującego oraz wsparcia dla wielu typów kart przechwytujących obraz wideo. Najnowszą aplikację Windows Media Encoder uzbrojono także w nowe narzędzia umożliwiające między innymi kodowanie wsadowe czy edycję plików i profili multimedialnych.

Jeśli ktoś interesuje się obróbką materiału audio i wideo na szerszą skalę, to program Windows Media Encoder wraz z Windows Movie Maker 2.1 stworzą idealny tandem do pracy w warunkach domowych.