Fresh Download Download

Prosty w obsłudze program przeznaczony do szybkiego pobierania plików z internetu. Obsługuje następujące protokoły sieciowe: FTP, HTTP, HTTPS. Oznacza to, że może służyć do zapisywania na dysku twardym zasobów publikowanych w witrynach szyfrowanych.

Umożliwia przerywanie downloadów oraz ich wznawianie w późniejszym czasie (jeśli serwer źródłowy obsługuje taką funkcję). Wznawianie jest możliwe także wtedy, gdy przerwa nastąpiła niezależnie od użytkownika (wywołała ją awaria serwera lub łącza internetowego).

Menedżer ma możliwość nawiązywania nawet 8 jednoczesnych połączeń z serwerem, co znacznie przyśpiesza prędkość pobierania. Integruje się z popularnymi i mniej znanymi przeglądarkami takimi jak Internet Explorer, Mozilla Firebird, Firefox, Netscape Communicator, Opera, Avant Browser, Crazy Browser, Maxthon / MyIE2, Slim Browser. Na liście nie ma niestety Chrome'a firmy Google.

Fresh Download ma wbudowany harmonogram, który pozwala zaplanować download na dowolną godzinę (np. w nocy, gdy obciążenie sieci jest mniejsze i da się uzyskać wyższe transfery). Aplikacja monitoruje nie tylko działania użytkownika w przeglądarce, ale także w schowku systemowym (przechwytywanie kopiowanych linków).

Pliki pobrane za pomocą Fresh Downloada mogą być automatycznie skanowane za pomocą zainstalowanego w systemie programu antywirusowego. Aplikacja obsługuje serwery proxy, co pozwala na pobieranie zasobów zablokowanych w Polsce. Ma wbudowany mechanizm do rozpakowywania plików ZIP.

Fresh Download to program bezpłatny dla użytkowników prywatnych. Wszystkie funkcje są odblokowywane po dokonaniu darmowej rejestracji na stronie producenta. W celu zarejestrowania się należy odwiedzić witrynę http://www.freshdevices.com/register.html.