Download Accelerator Plus Download

W każdej przeglądarce Internetowej wbudowany jest prosty i zazwyczaj mało wydajny menadżer pobieranych z Internetu plików. Jeśli jednak pobieramy duże ilości danych, które z kolei ważą dość dużo, standardowy program zarządzający ściąganiem po prostu nie daje sobie rady. Wtedy z pomocą przychodzi Download Accelerator Plus.

Download Accelerator Plus to obok programu GetRight jeden z najpopularniejszych samodzielnych programów do ściągania plików z internetu za pośrednictwem standardowej przeglądarki Internetowej, takiej jak Firefox, Opera, Netscape, Google Chrome czy Internet Explorer.

Download Accelerator Plus to nie tylko proste pobieranie i zarządzanie pobranymi plikami. Program oferuje między innymi funkcję ściągania wszystkich plików, do których odnośniki znajdują się na aktualnie odwiedzanej stronie. Jeśli więc odwiedzamy stronę z dużą ilością plików do pobrania, nie musimy klikać na każdy z nich by uruchomić każde pobieranie z osobna. Oprócz tego program samodzielnie znajduje alternatywne źródła pobierania danego pliku, tak zwane „mirrory”, dzięki czemu szybkość pobierania znacząco wzrasta.

Najnowsza wersja programu Download Accelerator Plus oferuje użytkownikowi pełne wsparcie pobieranych plików multimedialnych, jak również dysponuje zaawansowaną wyszukiwarką popularnych plików muzycznych, graficznych czy wideo. Nie zabrakło oczywiście funkcji wstrzymywania, kasowania czy wznawiania połączeń i pobierania. Niestety sporą wadą programu są reklamy. Komponenty reklamowe, w które uzbrojony jest program nie są jednak szkodliwe, choć dość uciążliwe dla użytkownika.