uTorrent Download

µTorrent jest efektywnym i bogatym w opcje klientem sieci BitTorrent. Został stworzony tak by zajmować jak najmniejszą ilość zasobów systemowych jednocześnie oferując funkcjonalność innych zaawansowanych klientów. Program nie wymaga nawet instalacji.

Duże możliwości
Wiele funkcji dostępnych w innych klientach sieci BitTorrent znajduje się w uTorrent: system priorytetów, harmonogram prac, RSS czy też Mainline DHT (kompatybilny z BitComet). Dodatkowo uTorrent wspiera szyfrowanie (kompatybilne z Azureus 2.4.0.0 lub nowszym, BitComet 0.63 lub nowszym) oraz wymianę "peerów".

Małe wymagania
uTorrent został napisany jako program wydajny i efektywny. W przeciwieństwie do wielu innych klientów, aplikacja nie zabiera wielu zasobów systemowych - normalnie zużywa mniej niż 6 MB pamięci, pozwalając na używanie komputera tak jakby go tam prawie nie było. Dodatkowo uTorrent jest dystrybuowany jako pojedynczy plik wykonywalny o wielkości mniejszej niż 220 KB.

Skórki i tłumaczenia
Dostępnych jest wiele zastępczych ikon, grafik pasku zadań czy też ikon statusu, a tworzenie własnych jest bardzo proste. uTorrent wspiera także tłumaczenia i automatycznie zmieni język na używany w systemie. Jeśli twój język nie jest obsługiwany, możesz łatwo go dodać lub poprawić istniejące tłumaczenia.

Ciągłe ulepszenia
Programiści spędzają mnóstwo czasu pracując nad nowymi funkcjami i usprawniając interfejs użytkownika by był jeszcze lepszy. Nowe wersje pojawiają się gdy są gotowe, bez wyznaczonych wcześniej dat, dzięki czemu zawierają minimalną ilość błędów, a jeśli takowe się zdarzą są natychmiast naprawiane.