DC++ Download

Wymiana plików to obok komunikacji najważniejszy element Internetu jeśli chodzi o kontakt pomiędzy użytkownikami. Bardzo często chcemy podzielić się z rodziną, bliskimi lub znajomymi zdjęciami, filmami lub muzyką, choć nie zawsze najlepszym na to sposobem jest tradycyjna poczta e-mail. Świetną alternatywą są specjalne programy do bezpośredniej wymiany plików.

DC++ to bezpłatny program do bezpośredniej wymiany plików na zasadzie tak zwanych hubów, czyli grupujących się użytkowników, którzy udostępniają swoje zasoby. Program ten jest pewną alternatywą dla Direct Connect, równie popularnej aplikacji tego typu. Należy oczywiście pamiętać, że pobieranie lub udostępnianie niektórych plików, muzyki, obrazów, filmów czy oprogramowania może być niezgodne z prawem autorskim oraz licencją wydawcy, autora lub producenta.

Program DC++ jak większość aplikacji tego typu pozwala wyszukiwać, pobierać i udostępniać pliki w wielu formatach: wideo, audio, obraz graficzny czy oprogramowanie. Aby zacząć pobierać lub udostępniać pliki należy połączyć się ze specjalną grupą, czyli tak zwanym hubem. Niestety w większości przypadków wymagane jest, aby użytkownik udostępniał nawet kilka GB danych na dysku. Może to być wspomniana już muzyka, zdjęcia lub filmy. Początkujący użytkownicy mogą mieć również problemy ze wstępną konfiguracją, dlatego zalecane jest skorzystanie z poradnika lub pomocy doświadczonej osoby.

Co ciekawe, program został stworzony w oparciu o licencję GNU General Public License. Oznacza to, że program można dowolnie modyfikować i przerabiać, a następnie udostępniać z zastrzeżeniem podania kodu źródłowego modyfikacji. Oprócz tego DC++ dostępny jest również jako aplikacja portable, czyli niewymagająca instalacji – może działać na przykład po podłączeniu pendrive’a do komputera.