Image Converter .EXE Download

Image Converter to jeden z najciekawszych programów służących do konwersji plików graficznych. Pomimo niewielkiego rozmiaru, obsługuje niemal wszystkie dostępne formaty takie jak: JPG, GIF, TIF, PNG, PPM, BMP, DCX, DIB, PIC, PBM, PCX, JIF, PGM,WPG i TGA.

Za jego pomocą można konwertować w następujących formatach: BMP do JPG, BMP do PNG, BMP do TIF, TIF do BMP, BMP do GIF, TIF do JPG, JPG do GIF, PCX do JPG, GIF do JPG, PIC do JPG, TGA do JPG, DCX do JPG, DIB do JPG, JIF do JPG, PBM do JPG, TIF do GIF, PGM do JPG, WPG do JPG i PPM do JPG.

Program został również wyposażony w następujące moduły edycji: Adjust HSL, Adjust RGB, Auto Contrast Blend, Blur, Brightness, Buttonize, Color Depth, Colorize, Contrast, Crop, Diffuse, Dilate, Draw Text, Emboss, Erode, Equalize, Flip, Median, Merge, Mirror, Motion Blur, Mosaic, Negate, Outline, Perspective, Pinch, Posterize, Replace Colors, Resample, Resize, Ripple, Rotate, Sharpen, Soften, Solarize i Swirl.

Do zalet wymienić można ponadto bardzo przejrzysty interfejs użytkownika, pozwalający w szybki i prosty sposób zaimportować plik za pomocą przeglądarki plików (obsługuje również metodę "przeciągnij i upuść"). Za pomocą funkcji Convert Wizard w zaledwie kilka kroków można zmienić rozszerzenie dowolnego zdjęcia. Istnieje również możliwość dodawania katalogów oraz podkatalogów pliku lub zmiany skali szarości. Dodatkowo można zarówno dodawać jak i edytować rozmaite efekty, jak np. rozmycie, autokontrast, kadrowanie czy kolorowanie. Image Converter .EXE korzysta z umiarkowanej ilości zasobów systemowych, dzięki czemu można z niego bez trudu korzystać również na starszych komputerach.