HaftiX Download

Haftix to narzędzie umożliwiające przerobienie wybranego pliku graficznego do wzoru haftu, który można wydrukować i użyć podczas wyszywania na materiale. Aplikacja tworzy pliki o rozszerzeniu HFT, które można później otwierać i dowolnie edytować na potrzeby tworzenia innych haftów. Program posiada wiele opcji umożliwiających wybranie zestawu kolorów nici, rozmiaru projektu oraz szczegółów konwersji. Współpracuje zarówno z istniejącymi na dysku plikami graficznymi jak również umożliwia ładowanie obrazu bezpośrednio ze skanera.

Po załadowaniu pliku z obrazkiem do programu, użytkownik może wykonać podstawowe operacje, takie jak odpowiednie przycięcie, odwrócenie lub wybranie tylko określonego fragmentu, który zostanie użyty na materiale. Ostatnich poprawek dokonamy za pomocą funkcji regulowania kontrastu i jasności oraz ewentualnych filtrów kolorystycznych (czerń i biel, sepia, kolorowanie). Można również dodać napisy – program wspiera wszystkie czcionki zainstalowane w komputerze.

Okienko z narzędziami poinformuje użytkownika o szczegółach dotyczących nici użytych przy tworzeniu symulacji – znajdziemy tam rodzaj oraz ilość przeznaczonych na haft nici jak również narzędzia do rysowania i dodatkowej optymalizacji pożądanego wzoru.

Proces konwersji obrazka do haftu pozwala na dostosowanie opcji dotyczących samych nici – możemy wybrać konkretny zestaw kolorów i nici danego producenta lub skorzystać z własnej palety kolorystycznej. Dodatkowo użytkownik może ustalić rozmiar haftu i opcję ograniczenia kolorów do konkretnej liczby.

Podczas ostatecznych poprawek, możemy skorzystać z funkcji eliminowania pojedynczych krzyżyków lub funkcji zmiany sposobu wyświetlania. Gotowy haft można finalnie wydrukować i użyć jako wzoru do właściwego wyhaftowania na materiale.