FormatFactory Download

FormatFactory to prawdziwy kombajn umożliwiający konwersję plików wideo, audio oraz zdjęć. Jest bardzo prosty w obsłudze. Wystarczy wybrać jedną z opcji (np. Wszystko do AVI czy Wszystko do MP3), dodać pliki do kolejki i kliknąć Start. Aplikacja rozpocznie swoją pracę.

Zalety programu to obecność polskiej wersji językowej, duża liczba opcji związanych z konwersją (można np. ustalić jakość docelowego pliku audio) i małe zapotrzebowanie na zasoby systemowe. Komputer reaguje normalnie podczas konwersji, zwykle nie zawiesza się (zależy to oczywiście do jego podzespołów).

Wśród obsługiwanych formatów wideo można wymienić: 3GP, MPG, MKV, FLV, SWF, MP4, AVI, WMV, RMVB, VOB, GIF i MOV. FormatFactory sprawdzi się świetnie np. wtedy, gdy chcemy dokonać konwersji pliku FLV pobranego z YouTube'a do MP4 lub AVI. Pozwoli też stworzyć klipy obsługiwane przez starsze telefony komórkowe.

Wspierane standardy audio to z kolei MP3, OGG, WAV, AMR, WMA, FLAC, MMF, AAC, M4A, M4R, MP2 i WavPack. Program umożliwi więc np. skonwertowanie posiadanych plików muzycznych w mniej znanych formatach do MP3 i stworzenie dzięki temu jednolitej biblioteki mediów.

Rozpoznawane formaty zdjęć to JPG, PNG, ICO, BMP, GIF, TIF, TGA i PCX. FormatFactory dodatkowo może ripować płyty CD i DVD oraz zapisywać uzyskane z nich dane w wybranym standardzie (np. AVI). Poza tym bez problemu tworzy obrazy płyt ISO, co ułatwia tworzenie kopii bezpieczeństwa programów i gier.

Pracuje wyłącznie na systemie Windows, jest darmowy. Aktualna wersja jest oznaczona numerem 3.01.