Miranda IM Download

Miranda IM to multikomunikator obsługujący wszystkie popularne protokoły, czyli GG, Gtalk, Facebook, MSN i więcej. Dzięki Mirandzie porozmawiasz ze wszystkimi znajomymi z jednego miejsca. Program posiada ogromną bazę wtyczek, dzięki którym można rozbudowywać jego funkcjonalność. 

Komunikator na pierwszy rzut oka może wydawać się przesadnie prosty oraz mało atrakcyjny wizualnie. Nic bardziej mylnego. Tym, co wyróżnia Mirandę spośród innych komunikatorów internetowych, jest przede wszystkim jej elastyczność. Program pozwala dostosować wszystkie funkcje oraz wygląd do własnych potrzeb. W internecie znaleźć można mnóstwo skórek, emotikonek oraz innych dodatków, które wzbogacą doświadczenie użytkownika z korzystania tej aplikacji. Z poziomu ustawień programu użytkownik może ustawić własne dźwięki powiadomień, czcionki i ich kolory oraz dostosować wygląd listy kontaktów.

Program posiada szerokie wsparcie dla wszystkich znanych i popularnych protokołów. W domyślnym pakiecie instalacyjnym znajdziemy zintegrowane z programem wtyczki dla: Gadu-Gadu, MSN, Jabber, Facebook Chat, Google Talk!, AIM, ICQ, IRC, Yahoo.

To jednak nie wszystko, gdyż użytkownik może ściągnąć dodatkowe wtyczki i wzbogacić program o obsługę innych protokołów, jak chociażby Skype. Pluginy nie ograniczają się tylko i wyłącznie do zmian estetycznych bądź obsługi większej ilości protokołów. Za ich pomocą można również wyposażyć program w zupełnie nowe funkcje, jak na przykład czytnik kanałów RSS bądź wysyłanie wiadomości SMS.
Do plusów programu z pewnością należy zaliczyć również szybkość i lekkość. Program nie obciąża systemu tak, jak potrafią to robić inne popularne komunikatory. Pomimo wielu dodatków i wtyczek, Miranda IM wciąż pozostaje lekkim i stabilnym multikomunikatorem.

Uwaga! Decydując się na instalację Mirandy IM w wersji 64-bitowej, należy pamiętać o tym, że nie będzie ona kompatybilna z wtyczkami napisanymi dla wersji 32-bitowej, czyli większością wszystkich dostępnych w sieci dodatków. Zalecamy instalację wersji 32-bitowej.