3DMark 11 Download

W dzisiejszych czasach komputer to bardzo potężna maszyna, w większości przypadków przeznaczona głównie do gier. Najnowsze karty graficzne i procesory pojawiają się na rynku z niesamowitą częstotliwością. Jak więc sprawdzić, czy najnowszy zakup był strzałem w dziesiątkę czy wyrzuceniem pieniędzy w błoto? Z pomocą przychodzi 3DMark 11.

3DMark 11 to jedna z najnowszych edycji najpopularniejszego na świecie programu do testowania wydajności komputera głównie pod kątem wyświetlanej grafiki i wydajności w grach trójwymiarowych. Ostatnia wersja benchmarka została stworzona głównie z myślą o testowaniu wydajności grafiki prezentowanej w technologii DirektX 11 oferowanej przez najnowsze procesory graficzne.

Nowa wersja bazuje na najnowszym silniku stworzonym przez firmę Futuremark i sprawdza wydajność najnowszych komputerów podczas generowania bardzo skomplikowanych scen trójwymiarowych. Cały test składa się z sześciu zupełnie nowych elementów i sprawdza, jak maszyna radzi sobie z wyświetlaniem takich składników jak wolumetryczne światła, cieniowanie, wielowątkowość czy tesselacja. Oczywiście po zakończeniu testu prezentowany jest ogólny wynik punktowy, który można porównać z innymi maszynami o podobnych parametrach.

Trzeba jednak pamiętać, że najnowsza wersja 3DMarka przeznaczona jest dla nowszych maszyn wyposażonych we wspomnianą już kartę graficzną kompatybilną z DirectX 11 z systemem operacyjnym Windows Vista lub nowszym, dwurdzeniowym procesorem 1,8 GHz oraz minimum 1 GB pamięci RAM. Należy również przygotować około 1,5 GB wolnej przestrzeni na dysku twardym. Przy instalacji programu należy wybrać wersję – darmową Basic lub płatną Advanced.