Sello Download

Sello to program przeznaczony dla firm i sprzedawców, którym zależy na zautomatyzowaniu sprzedaży swoich produktów na aukcjach internetowych. A także, na dobrej współpracy z programami do fakturowania i narzędziami do księgowości.

Już podczas instalacji, która jak cały program dostępna jest po polsku, mamy możliwość określenia funkcji, jakie ma oferować program. Dostępne są 3 opcje instalacji Sello:

  • Serwerowa / jednostanowiskowa
  • Kliencka
  • Niestandardowa

Pierwsza instaluje oprócz wszystkich składników także serwer bazy danych Microsoft SQL Server 2008 R2 Express. Druga opcja instaluje wszystkie dane bez serwera bazy danych, a w trzeciej opcji to my decydujemy, które składniki mają znaleźć się na naszym komputerze.

Po zainstalowaniu programu w komputerze przechodzimy do korzystania z narzędzia. Oczywiście, najpierw należy zalogować się do swojego serwera. Program posiada prosty, intuicyjny interfejs z podziałem na główne ikony oraz mniejszy pasek narzędziowy. Z poziomu ikon dostępnych w górnej części programu uzyskamy dostęp do takich funkcji jak aukcje, transakcje, paczki, wiadomości, komentarze, towary, klienci i administracja. Jeżeli zintegrujemy Sello z serwisem aukcyjnym jak np. Allegro, dane z naszego konta będą wyświetlane z poziomu programu, co znacznie ułatwia zarządzanie swoim kontem.

Do ciekawszych funkcji oferowanych przez program zaliczyć trzeba chociażby własny kanał komunikacji z klientami, zarządzani paczkami i płatnościami czy tworzenie szablonów listów i informacji o wysyłce. Do tego mamy wbudowany klient poczty e-mail ułatwiający zarządzanie wiadomościami.

Oprócz polskiego Allegro, program Sello umożliwia również zarządzanie i sprzedaż zagranicą. Obsługiwane są takie serwisy jak chociażby Aukro.cz oraz Molotok.ru, a także eBay - polskie, angielskie i niemieckie. Transakcje są automatycznie przeliczane na złotówki. Kolejną bardzo ważną oraz przydatną funkcją jest współpraca z programami Subiekt Nexo oraz Subiekt GT, co pozwala na jeszcze lepsze zarządzanie aukcjami w ramach prowadzonej przez nas firmy.