Przeszkadza Ci, że na Allegro wyświetlają się reklamy oraz sponsorowane produkty, nawet jeśli masz AdBlocka? Strona działa coraz wolniej na twoim komputerze? Zobacz, jak ukryć reklamy i sponsorowane produkty oraz oczyścić interfejs Allegro.

Allegro - jak ukryć reklamy i sponsorowane produkty?

Allegro od wielu lat prowadza sporo zmian w swoim serwisie aukcyjnym. Pojawia się coraz więcej reklam i treści sponsorowanych, mających zwrócić naszą uwagę podczas przeglądania strony. Nawet w kategoriach znajdziemy zawsze na górze kilka sponsorowanych produktów, które wyświetlają się na samym początku niezależnie od ustawionych filtrów.

Co więcej, strona od długiego czasu robi się coraz bardziej ociężała i może wolno działać na słabszych komputerach i starych laptopach. Jeśli wszystkie te rzeczy Ci przeszkadzają, to jest na to rozwiązanie. Wystarczy odpowiedni zestaw reguł do wtyczki blokującej reklamy (AdBlock, AdBlock Plus lub uBlock Origin), za pomocą którego można zablokować reklamy, ukryć sponsorowane produkty i oferty z kategorii i wyników wyszukiwania, a także wyłączyć wszystkie zbędne dodatki na stronie głównej Allegro.

Blokowanie reklam i ukrywanie sponsorowanych produktów na Allegro

Odpowiedni zestaw reguł znajdziemy na stronie AlleBlock.pl, stworzonej przez Macieja Tarmasa, technika IT z Białegostoku. AlleBlock powstał jako projekt, mający na celu zablokować i ukryć po stronie przeglądarki wszystkie zbędne elementy na Allegro, które zostały dodane od 2010 roku. Jak sam autor pisze, zmiany powodowały zwiększone obciążenie komputera podczas przeglądania produktów na Allegro, a także utrudniały korzystanie z najbardziej podstawowych funkcji.

Dzięki projektowi AlleBlock do twojej wtyczki blokującej reklamy zostaną dopisane specjalne reguły, unikalne dla serwisu Allegro, dzięki którym zablokowane zostaną wszelkie mniej potrzebne elementy interfejsu. Znikną reklamy, sponsorowane produkty, a także uproszczona zostanie strona główna. Jeśli zależy Ci na szybkim i sprawnym korzystaniu z Allegro, to jest to świetny sposób na odciążenie tej strony.

Do zainstalowania reguł AlleBlock potrzebna będzie jedna z popularnych wtyczek do blokowania reklam, czyli AdBlock, AdBlock Plus lub uBlock Origin. Osobiście polecam tą ostatnią, którą można pobrać praktycznie dla każdej popularnej przeglądarki.

Gdy masz już wtyczkę do blokowania reklam, to kolejnym krokiem jest doinstalowanie specjalnych reguł ze strony AlleBlock. W tym celu wejdź w poniższy link:

Przejdź do strony AlleBlock.pl

AlleBlock

Na powyższej stronie znajdziesz opis całego zestawu reguł, a także przycisk „Dodaj do przeglądarki”. Wystarczy, że klikniesz w ten przycisk, a następnie w nowym oknie potwierdzisz dopisanie reguł AlleBlock do swojej wtyczki blokującej reklamy. I to wszystko.

Dodaj filtry AlleBlock

Teraz, gdy wejdziesz na Allegro, zauważysz, że na stronie głównej wyświetlają się praktycznie tylko odnośniki do poszczególnych kategorii – nie ma żadnych wyróżnionych elementów, reklam i sponsorowanych sugestii.

Allegro wraz z regułami AlleBlock

Podobnie jest na podstronach wybranych kategorii lub w wynikach wyszukiwania – na samej górze wyświetlają się produkty promowane, natomiast żadnych sponsorowanych ofert już nie znajdziemy. Strona działa także dużo szybciej, gdyż została odciążona ze sporej ilości materiałów reklamowych.