W Androidzie możesz łatwo zmienić dźwięk powiadomienia na Facebooku na dowolny z biblioteki dźwięków w twoim urządzeniu. Zobacz, jak to zrobić, aby nie powiadomienia z Facebooka nie myliły Ci się z innymi powiadomieniami w telefonie.

Facebook - zmiana dźwięku powiadomienia

Domyślnie aplikacja Facebook informuje użytkownika dźwiękiem o najważniejszych powiadomieniach z serwisu społecznościowego. Dźwięk tego powiadomienia jest jednak ustawiony na standardowy, czyli zgodny z tym, co mamy ustawione w opcjach dźwiękowych całego smartfona. Jest więc taki sam jak dźwięk SMS-a oraz innych aplikacji.

Da się jednak w prosty sposób zmienić dźwięk powiadomienia na Facebooku na unikatowy. Wtedy od razu po dźwięku rozpoznasz, czy powiadomienie dotyczy Facebooka, czy też może SMS-a lub innej aplikacji. Jak to zrobić? Jak zmienić dźwięk powiadomienia na Facebooku w Androidzie?

Zmiana dźwięku powiadomienia na Facebooku

Uruchom aplikację Facebook w Androidzie, a następnie dotknij ikony z trzema kreskami w górnym prawym rogu, aby przejść do sekcji preferencji. W tym miejscu musisz przewinąć zawartość opcji w dół. Znajdź na liście opcję o nazwie „Ustawienia aplikacji” - znajduje się ona w sekcji „POMOC I USTAWIENIA”.

Po wybraniu tej opcji wyświetlą się ustawienia związane czysto z działaniem samej aplikacji Facebook w smartfonie. Wybierz tu zakładkę „Powiadomienia”.

Facebook - wejdź do opcji powiadomień

Upewnij się, że powiadomienia są włączone za pomocą suwaka w górnym prawym rogu. Możesz też wybrać, jaki rodzaj powiadomień ma być aktywny i dla jakich zdarzeń (zaproszenia, nowe posty, nowe zdjęcia itp.).

Gdy już ustawisz powiadomienia w taki sposób, że będziesz informowany o tym, co Cię interesuje, to pora na ustawienie dźwięku. Dotknij przycisku „Sygnał dzwonka”.

Wybierz inny sygnał dzwonka powiadomienia

Wyświetli się teraz okienko z listą dzwonków w twoim smartfonie. Standardowo wybrana jest tu opcja „Domyślny dźwięk powiadomienia”, czyli Facebook używa tego samego dźwięku, który masz ustawiony w głównych ustawieniach Androida.

Wybierz z listy dźwięk, który Ci się podoba i zaznacz go na liście. Następnie wciśnij przycisk OK, aby zapisać zmiany. Dźwięk powiadomienia na Facebooku zostanie zmieniony i teraz łatwo rozpoznasz bez patrzenia na telefon, czy otrzymane powiadomienie dotyczy Facebooka, czy też innej aplikacji.