WinTrezur Download

WinTrezur jest darmowy programem, który w dużej mierze przypomina zwykłą przeglądarkę zdjęć, jednak pod maską kryje znacznie więcej. WinTrezur posiada wbudowaną funkcję archiwizowania i szyfrowania zdjęć hasłem. Oznacza to, że program pozwala przeglądać zdjęcia, kopiować je, zmieniać ich nazwy czy wykonywać inne proste operacje, jak również jest w stanie zabezpieczyć nasze dane hasłem i ukryć je przed niepożądanymi osobami.

Korzystanie z WinTrezur przypomina korzystanie ze zwykłego Eksploratora plików czy przeglądarki zdjęć. Po lewej stronie wyświetla się drzewko katalogów, dzięki któremu można szybko nawigować po folderach. Po wybraniu katalogu wyświetlą się miniatury wszystkich zdjęć po prawej stronie. Możemy je przeglądać, a także otwierać lub wyświetlać pokaz slajdów.

Aby ukryć i zabezpieczyć zdjęcia hasłem, należy kliknąć na jedno z nich prawym przyciskiem myszy, a następnie wybrać opcję "Create archive" (Utwórz archiwum). Wyświetlony zostanie kreator tworzenia zaszyfrowanego archiwum, do którego możemy teraz dodać kolejne zdjęcia lub całe foldery. Po wybraniu zdjęć do szaszyfrowania wystarczy rozpocząć procedurę tworzenia archiwum, wybrać sposób szyfrowania i podać dwukrotnie hasło.

Archiwa utworzone przez program WinTrezur są w specjalnym formacie A2R, który przeglądarka zdjęć bezpośrednio obsługuje. Archiwa A2R są przez WinTrezur widziane jako zwykłe foldery i wyświetlają się na liście obok nich. Przy próbie otwarcia pliku A2R przez WinTrezur wyświetli się komunikat z prośbą o podanie hasła. Gdy to zrobimy, aplikacja otworzy zawartość spakowanego archiwum i wyświetli umieszczone tam zdjęcia.