Easy Context Menu Download

Easy Context Menu to darmowe narzędzie, za pomocą którego możemy w prosty i szybki sposób dodawać mnóstwo ciekawych i przydatnych opcji do menu kontekstowego, czyli do menu wysuwanego po kliknięciu prawym przyciskiem myszy w folderze lub na pliku w Eksploratorze plików. Aplikacja oferuje spory zestaw gotowych funkcji, które możemy dodać do menu kontekstowego bez potrzeby ręcznego modyfikowania ustawień.

Obsługa programu nie sprawi nikomu problemów. Po uruchomieniu wyświetlona zostanie lista dostępnych funkcji, które użytkownik może dodać do menu kontekstowego. Wszystkie dostępne opcje podzielone są na elementy należące do menu konteksetowego pulpitu, okna "Mój komputer" czy innych sekcji systemu. Znajdziemy tu zarówno opcje odpowiedzialne za szybki dostęp do zasilania komputera (wyłączanie, ponowne uruchamianie), jak również takie, które ułatwiają wykonywanie operacji na plikach (zaznaczanie wszystkich plików w folderze, pokazywanie ukrytych plików etc.). Aby dodać któreś z nich, wystarczy zaznaczyć je na liście i potwierdzić przyciskiem Apply.

Easy Context Menu oferuje dwa sposoby na wyświetlanie nowych pozycji w menu kontekstowym. Część z nich może być wyświetlana zawsze, z kolei część może być aktywowana tylko wtedy, gdy wywołamy menu przytrzymując klawisz Shift. Pozwala to oddzielić rzadziej używane wpisy od tych opcji, z których korzystamy najczęściej.