Zero Install Download

Zero Install jest prostym i intuicyjnym narzędziem, które umożliwia uruchamianie programów i gier w wersji portable. To znaczy, bez konieczności instalowania ich w pamięci komputera. Programy uruchamiane są jako niezależne procesy.

Zero Install posiada prosty interfejs, w ramach którego możemy przeglądać bogatą listę programów (m.in. Audacity, Blender, VLC Media Player). Kiedy już zdecydujemy się na uruchomienie jakiegoś z nich, Zero Install pobiera go automatycznie z internetu i uruchamia w wersji portable. Oczywiście, pobrany program można łatwo wykasować z listy.

Druga opcja to możliwość dodawania własnych programów pobranych z sieci i uruchamianie ich za pośrednictwem Zero Install. Możemy to zrobić za pomocą zakładki My applications. Jeżeli mamy dużo dodanych programów, możemy je łatwo wyszukiwać za pomocą wbudowanej w program wyszukiwarki.

Zero Install posiada również ciekawe opcje takie jak możliwość synchronizacji listy zapisanych programów i gier. Logując się na koncie Zero Install możemy stworzyć kopię bezpieczeństwa ustawień. Kolejne opcje to m.in. blokada automatycznego pobierania aktualizacji, zmiana katalogu zapisywania plików itp.