Inky Download

Inky to darmowy program do obsługi wielu kont pocztowych działający w oparciu o chmurę. Inky pozwala stworzyć globalne konto, do którego przypniemy nasze konta pocztowe i będziemy mieli dostęp do nich z każdego miejsca po zalogowaniu się na główne konto. Aplikacja charakteryzuje się estetycznym i nowoczesnym interfejsem oraz dodatkowymi funkcjami, które pozwalają na lepszą nawigację po zawartości skrzynki a także prioretyzują na liście te wiadomości, które wydają się być najważniejsze.

Interfejs aplikacji jest nowoczesny i intuicyjny interfejs. Z lewej strony znajdziemy pasek boczny, tzw. dock, który pozwala na nawigację pomiędzy kontami, przeglądanie listy kontaktów, edytowanie ustawień czy też dodawanie nowych kont. Inky pozwala także na uaktywnienie tzw. Smart Views, czyli inteligentnych widoków, które katalogują zawartość naszej skrzynki ze względu na tematykę wiadomości. Pozwala to przełączać się pomiędzy różnymi widokami, z których każdy wyświetla inne wiadomości. Znajdziemy tu widok osobisty, który wyświetla korespondencję z osobami na liście kontaktów oraz widok społecznościowy, który filtruje wiadomości z powiadomieniami i informacjami z serwisów typu Facebook, Google + etc. Osoby mające sporo subskrypcji mogą skorzystać z widoków Daily Deals oraz Subscriptions, które wyświetlają promocje, oferty marketingowe, subskrypcje oraz inne powracające wiadomości. Na uwagę zasługuje zakładka “Notes”, która zawiera wszystkie wiadomości z notatkami, które sami sobie wysłaliśmy.

Wiadomości wyświetlane są w postaci tradycyjnej, ale bardzo czytelnej listy. Listę możemy sortować po dacie, temacie, nadawcy czy rozmiarze, a także po istotności danej wiadomości. Inky automatycznie analizuje naszą pocztę i przydziela każdej wiadomości odpowiedni poziom znaczenia, które dana wiadomość może dla nas posiadać. Dzięki temu najważniejsze e-maile znajdzidemy na samej górze listy. Wiadomości o najwyższym znaczeniu oznaczone są ciemnoniebieską ikonką, natomiast mniej ważne jaśniejszą.

Inky dodaje do każdej wiadomości szereg czynności, które możemy wykonać. Są to przydatne narzędzia, które np. pozwalają jednym kliknięciem wypisać się z jakieś subskrypcji bez konieczności przeszukiwania stopki wiadomości w poszukiwaniu linku “Wypisz się”. Możemy także skorzystać z funkcji automatycznego wyszukiwania adresu, który następnie zostanie wyszukany i wyświetlony na mapie.