AeroFS Download

AeroFS to bezpłatny program przeznaczony do synchronizacji danych bezpośrednio pomiędzy komputerami z możliwością ominięcia środowiska wirtualnego.

Usługa AeroFS jest darmowa, ale ma pewne ograniczenia. Bezpłatna wersja pozwala jedynie na synchronizację dwóch komputerów, ale jeśli chcemy połączyć jednym folderem kilka maszyn, musimy skorzystać z płatnej wersji programu. Opisywana usługa stanowi bardzo ciekawą i prostą w obsłudze alternatywę np. dla Dropboxa - jeśli posiadamy dwa komputery, AeroFS będzie idealnym rozwiązaniem. Usługa jest prosta w obsłudze i nawet początkujący użytkownicy bez większego doświadczenia i wiedzy informatycznej poradzą sobie z obsługą.

Po stworzeniu specjalnego folderu, który będzie magazynem dla synchronizowanych danych wybieramy komputer, który będzie miał pełny dostęp do tego katalogu. Co ciekawe, AeroFS nie korzysta z własnego serwera, więc pliki zawsze są dostępne na dysku komputera – podczas synchronizacji są przesyłane bezpośrednio z komputera na komputer. Program współpracuje z najpopularniejszymi systemami operacyjnymi – Windows, Linux oraz Mac.