Wolfram Alpha Download

Wolfram Alpha to wyszukiwarka, która mocno różni się od Google'a czy innych tego rodzaju rozwiązań. Aplikacja nie zwraca wyników w postaci linków do stron internetowych. Zamiast tego prezentuje dane z własnej bazy. Mogą to być informacje statystyczne lub naukowe.

Odpowiedzi są przygotowywane na bieżąco przez silnik wyszukiwarki. Po wpisaniu frazy sięga ona do swojej bazy, sprawdza, które informacje pasują, a następnie przygotowuje dla internauty dopasowany do zapytania raport. W ograniczonym zakresie Wolfram Alpha odpowiada też na pytania zadane w języku codziennym.

Przykładowo po wpisaniu nazwy kraju ładuje się strona z jego oficjalną nazwą, domeną internetową, flagą, mapą, powierzchnią, granicami, populacją, średnią długością życia, używanymi językami, najpopularniejszymi religiami oraz narodowościami. Do tego dochodzi waluta, największe miasta i PKB.

Wpisanie do wyszukiwarki nazwiska znanej osoby dostarcza nam z kolei danych o dacie i miejscu urodzenia czy najważniejszych osiągnięciach. Towarzyszy temu zdjęcie. Wolfram Alpha dostarcza też informacji typowo słownikowych. Po wpisaniu jakiegoś angielskiego słówka otrzymamy definicję oraz zastosowania.