Google Chrome jest używany codziennie przez miliony użytkowników. Chociaż jest to jedna z najbardziej wydajnych i niezawodnych przeglądarek, prawda jest taka, że ​​w wielu przypadkach możemy znaleźć wady i problemy, które uniemożliwiają pełne wykorzystywanie możliwości naszej przeglądarki Chrome. Przykładem częstego błędu w Google Chrome jest brak możliwości maksymalizacji okna przeglądarki.

Związane z: Jak odblokować pobieranie plików przez Google Chrome.

Google Chrome jest jedną z najlepszych i najbardziej niezawodnych przeglądarek na rynku, nie oznacza to jednak, że jest wolna od błędów. Użytkownicy mogą napotkać problemy podczas korzystania z przeglądarki, brak możliwości korzystania z niektórych funkcji, jednak w dużym stopniu wynikają one ze złej konfiguracji.

Kilku naszych czytelników pytało nas o błąd uniemożliwiający maksymalizację okna przeglądarki Google Chrome. Opcja maksymalizacji pojawia się w prawym górnym rogu okna, jednak jest pokazana w kolorze jasnoszarym, co w zasadzie oznacza, że ​​nie można jej użyć, a zatem bez względu na to, ile w nią klikniesz, wielkość okna nie ulegnie zmianie.

Nie jest to spowodowane błędem programu, ale w 99% przypadków faktem, że wykonałeś konfigurację w swojej przeglądarce, która bezpośrednio wpływa na funkcję maksymalizacji. Taką zmianą jak aktywacja interfejsu dotykowego Google Chrome dla systemu Windows 10.

Poniżej pokazujemy krok po kroku, jak rozwiązać problem, który uniemożliwia zmaksymalizowanie okna przeglądarki Google Chrome na komputerze z systemem Windows 10:

Jak rozwiązać problem, który uniemożliwia zmaksymalizowanie okna przeglądarki Google Chrome na komputerze z systemem Windows 10.

1. Otwórz przeglądarkę internetową Google Chrome.

2. W polu adresów URL należy wpisać i przejść do:

chrome: // flags / # top-chrome-touch-ui

3. Najpierw pojawi się opcja: Touch UI Layout

4. Kliknij przycisk obok, aby wybrać opcję: Disable

5. Na koniec wystarczy kliknąć: Relaunch

6. Po ponownym uruchomieniu przeglądarki internetowej zobaczysz, że opcja maksymalizacji jest dostępna i działa poprawnie.

7. Po kliknięciu zobaczysz, jak okno Chrome zostanie zmaksymalizowane i obejmie cały ekran.