Jeśli korzystasz z Google Chrome i niedawno zauważyłeś, że niektóre lub wszystkie zakładki nie pokazują już swojej ikony. W tym artykule pokażemy kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby przywrócić ikony zakładek Chrome z powrotem do domyślnych logo witryn. Przywróć wygląd ulubionych zakładek w Google Chrome.

Powiązane: Jak zniszczyć/dezaktywować swój profil za każdym razem, gdy zamykasz Google Chrome.

Zakładki są prawdopodobnie najczęściej używaną i niedocenianą funkcją każdej przeglądarki internetowej. Umożliwiają one zapisywanie nieograniczonej liczby adresów witryn internetowych w łatwo dostępnej i sortowanej lokalizacji, a ponadto można je łatwo przenosić między różnymi przeglądarkami internetowymi, jeśli zajdzie potrzeba ich przeniesienia.

Gdy zapiszesz stronę internetową jako zakładkę w przeglądarce, zapisze ona również łącze do witryny, nazwę i małą ikonę (favicon) obok wpisu, aby ułatwić i przyspieszyć jej identyfikację. Bez tej prostej małej favicon znalezienie zakładki na liście setek może być koszmarem, zwłaszcza jeśli nie posortowałeś zakładek w kategorie. To prowadzi nas do tematu tego artykułu. Jak naprawić zakładki w Google Chrome, które nie wyświetlają faviconów. Na szczęście jest kilka różnych rzeczy, które możesz zrobić, aby naprawić brakujące favicony zakładek w Google Chrome.

Jak naprawić Chrome, który nie wyświetla ikon zakładek?

Aby rozpocząć ten proces, musisz zresetować ikony ulubionych i dziennik ulubionych. Co nie jest tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. Aby to zrobić, otwórz Eksplorator plików na swoim komputerze i przejdź do następującej ścieżki.

C:\Users\(nazwa użytkownika)\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default

Uwaga: jeśli nie widzisz folderu AppData na swoim urządzeniu, musisz sprawdzić ukryte pliki i foldery.

  • Teraz, gdy jesteś we właściwej lokalizacji, przewiń w dół i znajdź pliki Favicons i Favicons-journal i usuń je ze swojego komputera. Po usunięciu tych dwóch plików uruchom ponownie przeglądarkę, a Google Chrome ponownie załaduje całą kolekcję zakładek bez żadnych błędów i braków.

  • Niestety, kolejna część tego procesu nie jest automatyczna. Będziesz musiał kliknąć każdą brakującą ikonę i poczekać, aż ikona ulubionych załaduje się i zaktualizuje listę zakładek. Tak… Będziesz musiał to zrobić dla każdej pozycji. Osobiście po prostu klikam je środkowym przyciskiem, otwierając je w nowej karcie, aby zrobić to szybciej.

Z pewnością istnieje szybszy sposób na odzyskanie brakujących ikon zakładek w Chrome...

Chociaż powyższa metoda jest najbardziej niezawodna i ma 99,9% skuteczność, możesz również spróbować zresetować pamięć podręczną przeglądarki Google Chrome, aby przywrócić wszystkie brakujące ikony zakładek. Jest to szybsza naprawa, jednak nie tak skuteczna, ponieważ wszelkie błędy pozostają w plikach, które zostałyby usunięte przy użyciu pierwszej metody. Jeśli nie masz pewności, jak wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki Google Chrome, możesz zapoznać się z naszym przewodnikiem tutaj. Jeśli masz ten sam problem z ikonami ulubionych w innej przeglądarce, możesz również spróbować wyczyścić pamięć podręczną, aby rozwiązać problem. Możesz też po prostu spróbować ponownie zaimportować wszystkie swoje zakładki.