Jeśli używasz Google Chrome jako głównej przeglądarki internetowej i chcesz włączyć wyszukiwanie w kartach (możliwość przeszukiwania otwartych kart). W tym artykule dowiesz się, jak szybko i łatwo włączyć natywne wyszukiwanie kart w Google Chrome bez dodawania żadnych rozszerzeń.

Związane z: Co zrobić gdy nie można zmaksymalizować okna przeglądarki Google Chrome

Wydawałoby się, że po tylu latach i liczbie aktualizacji, znalezienie jakiejś nowej funkcji do dodania do Chrome będzie bardzo trudne. Najnowsza funkcja, która trafiła do Chrome, nazywa się „Wyszukiwanie w kartach” i jest prawdopodobnie jedną z najbardziej oczywistych funkcji, których brakowało w Chrome przez długi, długi, długi czas. O ile oczywiście korzystałeś możliwości wyszukiwania w zakładkach za pomocą zewnętrznych rozszerzeń.

Jeśli nie jesteś w 100% zaznajomiony z wyszukiwaniem w kartach, możesz szybko i łatwo przeszukać wszystkie otwarte karty, aby znaleźć tę, której potrzebujesz. Dla tych z nas, którzy nie lubią mieć otwartych wiele kart, ta funkcja prawdopodobnie nie zmieni za dużo. Ale dla ludzi, którzy lubią mieć otwartych po kilkanaście kart jednocześnie i często się w nich gubią, ta funkcja będzie rewolucyjna.

Czy dostępna jest wyszukiwarka Chrome do przeszukiwania otwartych kart? Włącz wyszukiwanie kart w Google Chrome.

Na tym etapie wyszukiwanie w zakładce Google Chrome nie zostało wdrożone do stabilnej wersji i jest dostępne tylko w Google Chrome Canary (wersja beta testowa Chrome). Ale nadal możesz dowiedzieć się, jak włączyć i gdzie znaleźć ten dodatek aby po zakończeniu testu i wdrażania, zacząć z niego korzystać.

Włączanie wyszukiwania w kartach w Google Chrome.

  1. Na początek upewnij się, że masz najnowszą wersję przeglądarki Google Chrome.
  2. Następnie otwórz Chrome, wpisz chrome: // flags w pasku adresu i naciśnij Enter.
  3. Spowoduje to przejście do nowego ekranu z dużo większą liczbą opcji. Tutaj użyj pola wyszukiwania u góry, aby przeszukać Tab Search.
  4. Po zakończeniu pojawi się podświetlona opcja o nazwie Enable Tab Search.
  5. Teraz po prostu użyj rozwijanego menu po prawej stronie wpisu, aby wybrać Enabled, a następnie Restart Chrome.
  6. Po ponownym uruchomieniu Chrome zobaczysz zupełnie nową ikonę w prawym górnym rogu ekranu. To jest ikona wyszukiwania w kartach, której możesz użyć do przeszukiwania kart Chrome.

Uwaga: warto zauważyć, że kroki przedstawione w tym przewodniku najprawdopodobniej zostaną przeniesione do Microsoft Edge już w najbliższej przyszłości, ponieważ działają już na Chromium Engine.

Jeśli korzystałeś z rozszerzenia, aby uzyskać wyszukiwanie w kartach w Google Chrome, możesz teraz odinstalować rozszerzenie, aby zwolnić trochę dodatkowych zasobów systemowych. Chrome niestety obciąża pamięć nawet najmniejszymi rzeczami.

Na marginesie…

Zakładając, że możesz być graczem na PC, istnieje duża szansa, że ​​używasz Discorda jako swojego komunikatora. Jeśli jeszcze nie wiedziałeś, Discord ma teraz fajną nową funkcję zamiany tekstu na mowę, która umożliwia komunikację za pomocą czatu głosowego, wystarczy że masz tylko możliwość pisania. Ten przewodnik pokaże Ci również, jak wyciszyć tę funkcję, jeśli masz ludzi na swoim serwerze / kanale, którzy spamują funkcję TTS na Discord.