Poczta o2 Download

O2.pl to piąty największy portal internetowy nad Wisłą. Jedną z wielu usług, które oferuje, jest poczta. Do dyspozycji użytkownika jest oddawany prosty w obsłudze i przejrzysty klient działający w oknie przeglądarki, pozwalający na sprawdzanie e-maili z każdego peceta podłączonego do internetu.

Interfejs poczty o2.pl jest typowy. Większość miejsca zajmuje lista ostatnio otrzymanych wiadomości. Powyżej niej znajdziemy pasek narzędziowy z takimi poleceniami jak Odpowiedz, Prześlij czy Usuń. Tu także zmieniamy widok na tzw. podzielony (gdzie zawartość e-maila jest wyświetlana poniżej skróconej listy nagłówków).

Lewy pasek boczny oferuje przycisk Nowa wiadomość oraz dostęp do folderów takich jak Wysłane czy Spam. Tu także znajdziemy menedżera kontaktów, galerię (zestawienie wszystkich otrzymanych graficznych załączników) oraz moduł Facebooka (poczta o2.pl jest z tym serwisem zintegrowana).

Twórcy o2.pl połączyli swojego klienta mailowego z komunikatorem Tlen. Działa to na podobnej zasadzie jak czat w Gmailu. Niestety znana z desktopowej wersji Tlenu integracja z GG nie jest w interfejsie webowym dostępna.

Zalety opisywanej aplikacji to możliwość pracy w kartach, wysoka wydajność oraz przyjemny, przejrzysty interfejs. Wadą jest na pewno duża liczba e-maili reklamowych wysyłanych przez portal oraz brak widoku konwersacyjnego jak w Gmailu.