8GadgetPack Download

8GadgetPack to zestaw gadżetów znanych z Windows 7, przeznaczony dla użytkowników najnowszej wersji systemu Microsoftu – Windows 8. Aplikacja przywraca widżety, które nie znalazły się w Windowsie 8 i tworzy charakterystyczny pasek boczny na pulpicie, do którego możemy przyczepiać przydatne gadżety systemowe.

Do dyspozycji oddano 45 gadżetów odpowiedzialnych za przeróżne funkcje. Znajdziemy tutaj klasyczny zegar wskazówkowy, tabliczkę z pogodą, regulator głośności, notatnik z żółtymi karteczkami, widżet odpowiedzialny za monitorowanie procesów działających w tle, miernik przepływu danych przez sieć, widżet z pocztą e-mail, pokaz slajdów, radio internetowe oraz wiele, wiele innych dodatków.

Poza zintegrowanymi z instalatorem gadżetami, użytkownik wciąż może doinstalowywać gadżety z plików o rozszerzeniu .GADGET. Oznacza to, że do paska bez problemu przypniemy widżety z komunikatora Skype czy też dodatek do kontrolowania wirtualnych płyt Daemon Tools oraz wiele innych, które można pobrać z sieci.

Zestaw jest bardzo prosty w instalacji, wystarczy postępować zgodnie z instalatorem. Po zainstalowaniu, na naszym pulpicie znajdziemy boczny pasek z kilkoma widżetami. W górnej części znajdziemy przyciski dodawania nowych widżetów oraz strzałki do nawigowania pomiędzy większą ilością przypiętych dodatków. Pasek pełni rolę agregatora, który pomaga w uporządkowaniu wybranych gadżetów. Użytkownik może także wyciągać widżety z paska i umieszczać je w dowolnym miejscu na ekranie.

8GadgetPack jest w pełni darmowym i bezpiecznym rozwiązaniem. Aplikacja instaluje tylko oryginalne pliki systemowe wyciągnięte ze starszych wersji systemu oraz tworzy odpowiednie wpisy w rejestrze.