FileMind Download

FileMind to menedżer plików będący alternatywą dla Eksploratora Windows. Zaletą programu jest jego estetyczny interfejs oraz szybkość działania. Nie zabrakło także nowych funkcji, które odróżniają aplikację od swojego systemowego odpowiednika.

Program posiada błyskawicznie działający Launch Bar, czyli pasek uruchamiania, który działa w bardzo podobny sposób, jak wyszukiwarka Google. W szybki sposób możemy znaleźć swoje pliki dzięki sugestiom ze strony programu. Wraz z wpisywaniem nazwy pliku lub folderu, FileMind automatycznie tworzy sugestie, które pasują do wpisywanych słów kluczowych. Wystarczy wpisać kilka znaków, a program już zacznie podsuwać podpowiedzi.

FileMind posiada również usprawnioną wyszukiwarkę, która potrafi przeszukiwać nasz dysk nie tylko po pełnych frazach, ale także po fragmentach nazw plików. Wyniki wyszukiwania możemy zawęzić do konkretnych typów lub rodzajów bądź nałożyć tagi związane z ostatnią datą modyfikacji pliku czy też z rozszerzeniem.

Z kolei funkcja EyeCatch jest przydatna, gdy wyszukujemy pliki, których niedawno używaliśmy. Dzięki niej FileMind podświetla jasnym kolorem ostatnio używane pliki oraz foldery, a dodatkowo jeszcze je lekko powiększa na liście. Sprawia to, że łatwiej nawigować po miejscach, w których ostatnio dokonywaliśmy jakiś zmian.

W programie znajdziemy także pasek zakładek, który pozwala przypinać ulubione foldery. Całość wykonana jest na bardzo wysokim poziomie, twórcy położyli mocny nacisk na to, aby program nie tylko był funkcjonalny, ale również przyciągał ładnym interfejsem, pięknymi ikonami i dbałością o szczegóły.