Wirtualny Inwestor Download

Wirtualny Inwestor to przydatny program dla wszystkich, którzy chcą sprawdzić swoje siły w przestrzeni inwestycji finansowych na Giełdzie Papierów Wartościowych. Jak sama nazwa wskazuje, wszystkie dokonywane inwestycje są wirtualne, a całość jest jedynie symulacją prawdziwej giełdy, dzięki czemu mamy możliwość poznania na własnej skórze mechanizmów rządzących strefą giełdową. Z aplikacji skorzystają zarówno osoby dopiero zaczynające swoją przygodę z inwestycjami, jak również Ci, którzy mają w tym już jakieś doświadczenie i chcą sprawdzić, ile mogliby zarobić operując większymi kwotami pieniędzy.

Wirtualne transakcje dokonywane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, gdzie za fikcyjne pieniądze możemy handlować wirtualnymi akcjami. Program potrafi śledzić kursy akcji z giełdy i wyświetlać je z podziałem na wszystkie indeksy branżowe i giełdowe. Prosty i łatwy w obsłudze interfejs pozwala na przeglądanie akcji oraz wyświetlanie wykresów danej spółki. W programie mamy także dostęp do zakładki, w której możemy śledzić wszystkie swoje inwestycje, jak również tworzyć własny portfel z określoną pulą pieniędzy czy też przeglądać historię dokonanych transakcji.

Wirtualny Inwestor dodatkowo umożliwia definiowanie alertów informujących o wzroście lub spadku kursu danej akcji w stosunku do poziomu, który użytkownik sam ustanowi. Nie zabraknie również tworzenia wykresów dziennych obrazujących kurs akcji w ciągu dnia bądź danego okresu czasowego. Wszystkie notowania, próbki wykresu i dane z programu możemy eksportować do formatów wspieranych przez inne popularne programy (Excel, HTML, XML itp.). Pozwala to na otwarcie ich w innych aplikacjach, przeznaczonych np. do profesjonalnej analizy.

Aplikacja jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą nabrać wprawy przed zainwestowaniem prawdziwych pieniędzy na giełdzie.