Operation7 Download

Operation7 to popularna sieciowa strzelanina FPS z perspektywy pierwszej osoby. Gra jest darmową alternatywą dla takich hitów jak Counter-Strike lub Quake, a ponadto wyróżnia się rozbudowanymi funkcjami. W przeciwieństwie do podobnych tytułów, postawiono tu na realistyczność: usunięto paski energii przez co jeden celny strzał zabija przeciwnika, można wstrzymać oddech w celu precyzyjnego namierzenia wroga, fizykę skoków i poruszania uzależniono od wagi i posiadanej broni (np. bieg z wyrzutnią rakiet jest utrudniony) czy przechylenie ciała w lewą lub prawą stronę w celu podglądu sytuacji na mapie.

Główną zaletą Operation7 jest dowolność w prowadzeniu rozgrywki, co wyróżnia ją na tle komercyjnych hitów. Do dyspozycji oddano 22 zróżnicowane mapy, z czego 20 wzorowane są na rzeczywistych lokacjach. Każda z nich dostosowana jest do innego charakteru gry: na jednych dominują karabiny snajperskie i cicha eliminacja z ukrycia, inne nastawione są na otwartą walkę przy użyciu ciężkiej amunicji.

Ponadto gra Operation7 umożliwia tworzenie własnych broni od podstaw (pistolety, karabinki, shotguny, wyrzutnie rakiet itp). Łącznie zawiera ponad 540 części, z których gracze mogą składać własny arsenał, dzięki czemu rywalizacja za każdym razem przebiega inaczej. Warto dodać, że większość modeli wzorowana jest na broni znanej z rzeczywistości, zaś łącznie przygotowano ponad 90 różnych typów uzbrojenia. Swoboda dostępna jest również przy kreowaniu własnej postaci, można jej zmienić wygląd, strój, wagę i inne właściwości, które nadają indywidualny charakter rozgrywki.