Grasz w Apex Legends na PC i chcesz wiedzieć, jak naprawić czerwoną ikonę opóźnienia/przewidywania, która czasami pojawia się w prawym górnym rogu ekranu? Ten artykuł pokaże Ci kilka różnych rzeczy, które możesz zrobić, aby rozwiązać problem i sprawić, by Apex Legends działał bez błędów przewidywania.

Apex Legends to jedna z najpopularniejszych, jeśli nie najbardziej popularna gra typu battle royale obecnie na rynku. Jest to wyjątkowe podejście do gatunku Battle Royale i daje dużo zabawy podczas grania, chociaż brak umiejętności w niektórych trybach może być bardzo frustrujący. Chociaż Apex Legends miał na początku wiele problemów ze stabilnością, to na szczęście one prawie całkowicie zniknęły, z wyjątkiem niektórych problemów z dźwiękiem, które wciąż nękają mecze i czat głosowy.

Poza tym jedynym poważnym problemem są błędy opóźnień/przewidywania, które czasami występują w grach. Prawdopodobnie widziałeś od czasu do czasu ikonę pojawiającą się w prawym górnym rogu ekranu, co zwykle wskazuje na jakiś rodzaj lagów lub problemu z serwerem. Jednak w przeciwieństwie do wielu innych gier, błędy przewidywania Apex są dość irytujące, ponieważ nie dają zbyt wiele wyjaśnienia, co tak naprawdę się dzieje. Przez większość czasu możesz zobaczyć ten błąd, jednocześnie mając doskonałe statystyki połączenia. Jak więc najlepiej rozwiązać ten problem?

Jaki jest błąd przewidywania w Apex Legends?

Jak wspomnieliśmy powyżej, błąd przewidywania w Apex Legends to mała czerwona migająca ikona, która pojawia się w prawym górnym rogu. Wskazuje to przede wszystkim na problem z serwerami gier, ale nie wyświetla zbyt dużo ogólnych informacji o problemie, pozostawiając większość z koniecznością samodzielnego rozwiązania tego problemu. Na przykład mam połączenie 1 GB i przez większość czasu otrzymuję ping 4, ale nadal czasami pojawia się ten migający błąd.

Zanim cokolwiek zrobisz, sprawdź stan serwera Apex Legends.

Zanim rozpoczniesz którykolwiek z poniższych kroków, upewnij się, że sprawdziłeś stan serwera Apex Legends. Serwery Apex notorycznie ulegają awarii z powodu dużego ruchu, zwłaszcza w okolicach rozpoczęcia nowego sezonu. Możesz sprawdzić stan serwera, korzystając z poniższego linku.

https://apexlegendsstatus.com

Jak naprawić błąd połączenia | Błąd opóźnienia | Błąd przewidywania w Apex Legends?

Na początek pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zrestartować modem/router internetowy. Po wykonaniu tej czynności uruchom ponownie komputer i sprawdź, czy problem zniknął. Najczęściej rozwiąże to problem na jakiś okres, jednak od czasu do czasu może on powracać.

Ręcznie wybierz serwer Apex Legends, na którym grasz.

Najlepszym sposobem rozwiązania tego problemu jest zmiana serwera, na którym grasz. Apex Legends automatycznie przypisze Ci najlepszy serwer w Twojej okolicy. Jednak nie zawsze jest to najlepszy serwer z wielu różnych powodów. Czasami istnieją równie dobre alternatywne serwery bez błędów opóźnień/przewidywania. Widząc, że większość ludzi nawet nie wie, że jest to możliwe, stworzyliśmy osobny przewodnik dotyczący ręcznego przełączania serwerów w Apex Legends.

Jak sprawdzić ping i zmienić serwer w Apex Legends (PC, PS4, Xbox One)