Shadow of the Erdtree to świetny dodatek do Elden Ring, ale niestety nie obsługuje szybkości klatek powyżej 60 FPS, co jest dość rozczarowujące, biorąc pod uwagę, że mamy rok 2024, a 60 klatek na sekundę stało się w zasadzie minimalnym standardem, do którego należy dążyć. Na szczęście istnieje kilka różnych sposobów na odblokowanie FPS w Shadow of the Erdtree, a w tym przewodniku pokażemy najłatwiejszą i najskuteczniejszą metodę, która nie wymaga użycia modów.

Najważniejsze informacje:

 1. Jak odblokować FPS w Elden Ring - Shadow of the Erdtree.
 2. Czy można uzyskać więcej niż 60 klatek na sekundę w Shadow of the Erdtree?

Zobacz, jak usunąć ograniczenie liczby klatek na sekundę w Elden Ring: Shadow of the Erdtree przy użyciu Flawless Widescreen.

Elden Ring: Shadow of the Erdtree to niesamowite rozszerzenie, ale jego domyślny limit liczby klatek na sekundę utrudnia rozgrywkę. Na szczęście możesz usunąć ten limit i cieszyć się płynniejszą rozgrywką przy znacznie wyższej liczbie klatek na sekundę, korzystając z narzędzia o nazwie Flawless Widescreen.

Najpierw pobierz Flawless Widescreen z oficjalnej strony Flawless Widescreen.

 • Kliknij przycisk „Pobierz", aby pobrać instalator.
 • Uruchom pobrany instalator.
 • Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zakończyć instalację.
 • Otwórz aplikację z pulpitu lub menu Start.

Skonfiguruj Flawless Widescreen dla Elden Ring.

Skonfigurowanie opcji dla Elden Ring zadziała także dla DLC Shadow of the Erdtree.

 • W lewym panelu zobaczysz listę obsługiwanych gier. Przewiń w dół i znajdź „Elden Ring".
 • Kliknij „Elden Ring", aby go wybrać.
 • Po wybraniu Elden Ring zainstalowane zostaną wszystkie podstawowe opcje, w tym obsługa Ultrawide. Będziesz jednak musiał ręcznie wybrać odblokowanie liczby klatek na sekundę.
 • W środkowym panelu upewnij się, że masz zaznaczoną opcję Frame Trime Adjustment i inne dodatkowe opcje, których chcesz użyć.
 • Następnie użyj suwaka + Frametime Adjustment, aby zwiększyć maksymalną liczbę klatek na sekundę do odpowiedniej wartości.
 • Domyślnie „Usuń limit 60 Hz FS" jest zaznaczone, ale najlepiej upewnić się, że i tak ustawiłeś maksymalną liczbę klatek na sekundę.
 • Teraz wystarczy zminimalizować Flawless Widescreen i pozostawić go uruchomionego w tle podczas gry. Konieczne będzie również uruchomienie go i pozostawienie w tle za każdym razem, gdy grasz w grę.

Czy są jakieś inne sposoby na wyłączenie limitu FPS w Shadow of the Erdtree? Nie chcę używać Flawless Widescreen.

Jeśli nie chcesz używać Flawless Widescreen do odblokowania liczby klatek na sekundę w Shadow of the Erdtree, możesz udać się do Nexus Mods i pobrać mody. Jeśli jednak modyfikujesz grę po raz pierwszy, musisz pobrać aplikację Vortex Mods. Jest ona szybka w instalacji i sprawia, że życie staje się 100x łatwiejsze podczas pracy z modami. Istnieje wiele innych modów, które prawdopodobnie również okażą się dla Ciebie interesujące. Jeśli masz jakiekolwiek problemy z modami, zawsze możesz wrócić do wersji Flawless Widescreen.

Elden Ring Mod Loader
Przełącznik modów
Mody QOL: Odblokuj FPS
Usuń czarne paski
Dostosuj pole widzenia
Pomiń intro