Próbujesz zagrać w DLC Shadow of the Erdtree na Steam Deck, ale pojawia się błąd „Wykryto niewłaściwą aktywność"? Istnieje kilka szybkich i łatwych sposobów, które można wypróbować, aby rozwiązać ten problem. Chociaż mogą one nie działać w 100% przypadków u wszystkich użytkowników, to powinny one przywrócić możliwość gry do czasu prawidłowego załatania problemu.

Najważniejsze informacje:

  1. Rozwiązanie błędu: wykryto niewłaściwą aktywność w DLC Elden Ring: Shadow of the Erdtree na Steam Deck.
  2. Co powoduje błąd: wykryto niewłaściwą aktywność w DLC Elden Ring: Shadow of the Erdtree na Steam Deck?

Jak naprawić błąd: Wykryto Niewłaściwą Aktywność w DLC Elden Ring: Shadow of the Erdtree na Steam Deck?

Prawdopodobnie problem ten zostanie wkrótce naprawiony, ale póki co przedstawiamy Ci kroki, które możesz podjąć, aby rozwiązać problem do czasu wydania łatki.

Zweryfikuj pliki gry Shadow of the Erdtree

Weryfikacja spójności plików gry poprzez program uruchamiający grę lub Steam powinna rozwiązać problem. Proces ten sprawdza wszelkie uszkodzone lub brakujące pliki i zastępuje je, co rozwiązało już ten problem u niektórych graczy.

  • Kliknij prawym przyciskiem myszy grę w bibliotece Steam.
  • Wybierz „Właściwości".
  • Przejdź do zakładki „Pliki lokalne".
  • Kliknij „Sprawdź spójność plików gry".

Zagraj w grę offline

Nie jest to najlepsze rozwiązanie, ale przejście do trybu offline może zapobiec pojawieniu się błędu. Oznacza to, że nie będziesz mógł korzystać z funkcji kooperacji lub gry wieloosobowej, ale pozwoli ci to kontynuować grę bez przerw spowodowanych komunikatem o błędzie.

Sprawdź konflikty oprogramowania

Niektóre programy lub aplikacje mogą błędnie uruchamiać system anty-cheat. Na przykład odinstalowanie określonych programów, takich jak „Direct Folders", może rozwiązać problem. Sprawdź więc, czy nowo zainstalowane oprogramowanie może być w konflikcie z systemem anty-cheat Shadow of the Erdtree.

Aktualizacja lub ponowna instalacja komponentów gry

Czasami aktualizacje gry lub poprawki mogą powodować konflikty z istniejącymi plikami gry lub oprogramowaniem. Upewnienie się, że wszystkie komponenty gry i powiązane oprogramowanie są aktualne lub ponowna instalacja gry mogą rozwiązać te konflikty.

Poczekaj na łatkę

Jak wspomnieliśmy powyżej, być może będziesz musiał po prostu poczekać, aż łatka rozwiąże problem. Nie jest to idealne rozwiązanie, ale może to być jedyna opcja.

Zakup DLC

Próba uzyskania dostępu do powiązanej zawartości może wywołać błąd. Więc jeśli nie masz Shadow of the Erdtree i próbujesz uzyskać dostęp do zawartości, która tego wymaga, czasami pojawi się ten komunikat o błędzie. Zwłaszcza jeśli próbujesz dołączyć do kogoś, kto ma DLC. W takim przypadku gra powinna wyświetlać inny komunikat o błędzie, ale z jakiegoś powodu zamiast tego wyświetla komunikat o wykryciu nieodpowiedniej aktywności.

Co powoduje błąd na Steam Deck: Wykryto Niewłaściwą Aktywność w Shadow of the Erdtree?

Na tym etapie problem jest dość losowy - niektórzy gracze otrzymują go stale, a inni nie otrzymują go wcale pomimo posiadania tego samego sprzętu i wersji gry. Oznacza to, że problem leży po stronie dewelopera, więc należy wypatrywać aktualizacji gry, które rozwiążą ten problem.