Na Steamie pojawiła się nowa aktualizacja, która pozwoli graczom na nagrywanie ulubionych gier (Steam Game Recording). Jeśli chcesz zapisać gry, nagrać je do edycji i przesłać je na platformy takie jak YouTube lub coś innego, to teraz możesz to zrobić. Z tej platformy sprzedaży gier wideo, jaką jest Steam, będziesz mógł nagrać dowolną grę bez żadnych problemów. Nawet jeśli nie masz gier Steam, możesz je również łatwo rejestrować.

Najważniejsze informacje:

  1. Steam to jedna ze świetnych platform, która pozwala użytkownikom kupować i pobierać gry wideo różnych typów, kategorii i rozmiarów.
  2. Posiada świetne funkcje dla tych, którzy tworzą treści z gier wideo, tych, którzy chcą tworzyć społeczności lub po prostu dobrze się bawić z przyjaciółmi.

Bez wątpienia będziesz mógł teraz tworzyć nagrania, klipy i inne elementy wideo, jakie tylko chcesz za pomocą komputera z tej platformy. Ponadto edytor wideo naprawdę jest w stanie dokonać wszystkich zmian w interfejsie i jego próbce beta. Jeśli nie wiesz, jak aktywować tę funkcję i jak z niej korzystać, pokażemy Ci przewodnik ze wszystkimi krokami, które należy wykonać, aby to osiągnąć.

Dowiedz się, jak włączyć nową funkcję nagrywania gier (Game Recorder) w wersji beta na Steamie (nagraj film z dowolnej gry dzięki tej aktualizacji)

Ta funkcja nagrywania jest teraz dostępna dla gier Steam w wersji beta na PC, z której mogą korzystać użytkownicy. Funkcja może nagrywać w tle i działać całkiem dobrze, o ile odpowiednio włączysz każde ustawienie. Ta nowa funkcja jest częścią grupy aktualizacji dostępnych w 2024 roku. Jeśli chcesz automatycznie włączyć tę funkcję, aby nagrywać, przycinać i zapisywać swoje rozgrywki wykonaj następujące kroki:

  1. Otwórz Steam na swoim komputerze z danymi konta.
  2. Kliknij Steam w lewym górnym rogu i przejdź do Ustawień konta.

3. W menu po lewej stronie znajdź opcję Interfejs.

4. Znajdź sekcję Uczestnictwo w wersji beta klienta i wybierz opcję Aktualizacja Beta Steam.

5. Aby aktywować tę nową funkcję, należy ponownie uruchomić konto Steam.

Dzięki tej konfiguracji będziesz mógł pobrać i zainstalować plik pakietu, który zawiera tę wersję beta. Będziesz mógł przechwycić grę, którą chcesz w dowolnej zakładce, bez potrzeby korzystania z dodatkowych programów, oprogramowania lub profesjonalnych konsol. Jest to sposób na zintegrowanie możliwości dla graczy do nagrywania i eksportowania swoich gier na platformę, którą chcą i pokazania się jako gracza.

Rozpocznij konfigurację nagrywania gier na Steamie, które właśnie zostało ogłoszone na tej platformie sprzedaży detalicznej gier wideo.

Teraz gdy już wiesz, jak aktywować tę funkcję nagrywania w sklepie, nadszedł czas, aby skonfigurować wszystkie oferowane przez nią korzyści. W tym celu musisz wiedzieć wszystko, co zostało ogłoszone odnośnie tej nowej funkcji, która pozwoli ci nagrywać, edytować i konfigurować pełne sesje gry. Aby zrobić to ręcznie, musisz wykonać następujące kroki, które dadzą ci bezpośredni dostęp do nowej funkcji Steam:

1. Przejdź do sekcji Ustawienia z panelu głównego Steam.

2. Poszukaj zakładki Nagrywanie Gier w menu bocznym i przejdź do niej.

3. Aktywuj opcję nagrywania, aby zapisać do 120 minut wideo.

4. Zacznij konfigurować wszystkie opcje, takie jak jakość, czas, folder przechowywania, klawisze skrótów i uprawnienia do nagrywania, dźwięku i mikrofonu według własnych upodobań.

Dzięki tej akcji wsparcia możesz automatycznie aktywować wszystkie oferowane przez nią funkcje. Możesz dostosować dowolny skrót klawiszowy i cieszyć się grami, nie przegapiając ich najciekawszych momentów. Nawet ze Steam możesz dostosować swój Steam Deck, aby działał naturalnie z twoimi ulubionymi grami, czy to Fortnite, Elden Ring, Shadow Of the Erdtree, czy jakąkolwiek inną dostępną grą.

Jak używać tej opcji do nagrywania wideo z gier, w które gram?

Steam ogłosił nową funkcję, wiesz już, jak ją aktywować i skonfigurować, jednak pewnie nasuwa Ci się pytanie, jak ją edytować. Aby znaleźć tę sekcję Steam beta z graczem, musisz wykonać każdy z kroków, które pokażemy poniżej:

1. Z poziomu konta Steam, w górnym menu naciśnij na Widok i poszukaj opcji Nagrania i zrzuty ekranu.

2. Znajdź zawartość, którą chcesz edytować, w sekcji Wszystkie gry lub Wszystkie multimedia.

3. Po otwarciu zobaczysz oś czasu, na której możesz tworzyć klipy, cięcia, zrzuty ekranu i różne działania związane z edycją treści.

W ten sposób możesz używać odtwarzacza w dowolny sposób z nagranymi grami. Każdy tytuł jest kompatybilny z tą opcją nagrywania gier Steam, nawet gry Epic Games, PlayStation i Xbox. Więc ciesz się i skorzystaj z tego i pobierz plik mp4 do przesłania na inne platformy.

Osobiste wnioski

Niewątpliwie Steamowi udało się wydać bardzo dobrą aktualizację, dzięki której wszyscy gracze, którzy chcą nagrywać swoje gry, mogą to robić. Dodatkowo będą mogli z niej skorzystać ci, którzy przesyłają treści na platformy streamingowe lub sieci społecznościowe. Ciekawa opcja dla graczy, dzięki której mogą zapisać te niesamowite i zabawne chwile, które przeżywają w swoich grach.