OblyTile Download

OblyTile to przydatne narzędzie dla posiadaczy systemu Windows 8 oraz 8.1. Za pomocą tego programu stworzymy własne kafelki na ekranie startowym o dowolnej wielkości oraz ustawimy im dowolny obrazek bądź ikonę. O ile Windows 8 pozwala domyślnie na przyczepianie skrótów do ekranu startowego, o tyle nie mamy wpływu na wygląd kafelka. Dzięki OblyTile możemy sprawić, że utworzone przez nas skróty nie będą różniły się stylistyką od kafelków aplikacji przygotowanych z myślą o nowym interfejsie systemu.

Program posiada prosty interfejs, za pomocą którego dodajemy nowe skróty. Wystarczy podać nazwę wyświetlaną, ścieżkę do programu lub gry oraz wybrać obrazek, który zostanie użyty jako tło kafelka. Dodatkowo, jeżeli jako obrazek wybierzemy ikonę z przezroczystością, to możemy również określić kolor kafelka, na który zostanie nałożony obrazek. Użytkownik może także dostosować kolor tekstu wyświetlanego na kafelku. Program posiada wbudowany menedżer utworzonych przez nas kafelków - w dowolnej chwili możemy je usuwać oraz modyfikować.

Tworzone kafelki mogą odnosić się do programów i gier, jak również do całych folderów oraz do stron internetowych. Pozwala to na przyczepienie różnego rodzaju skrótów do ekranu startowego, włącznie z odnośnikami do ulubionych serwisów (np. Facebook, YouTube). Jeżeli dodajemy grę lub program, to warto zwrócić uwagę na ustawienia, które pozwalają dostosować takie opcje, jak dodatkowe argumenty skrótu, uruchamianie programu jako administrator oraz wymuszanie tylko jednej instancji programu (kliknięcie w kafelek, podczas gdy aplikacja jest już uruchomiona, spowoduje przywołanie otwartego okna, a nie uruchomienie kolejnego).