WinCalendar for Windows, Word & Excel Download

WinCalendar for Windows, Word & Excel, to funkcjonalny organizer i kalendarz. Może być używany jako aplikacja desktopowa, lub we współpracy z programami Microsoft Word i Excel. W tym drugim przypadku nadaje się jako wersja do wydruku. Kalendarz obsługuje ponad 100 rozmaitych skórek upiększających aplikację. Posiada wbudowaną funkcję importowania ważnych dat i wydarzeń z programów Outlook, Google Calendar i Yahoo Calendar. Ponadto pozwala na zapisywanie codziennych spotkań, a także może służyć jako kalkulator oraz kalendarz dni płodnych.

Zaletą kalendarza WinCalendar for Windows, Word & Excel, jest szybkość działania, którą zapewnia wygodny pulpit sterowania. W przypadku integracji z programami Word i Excel, kalendarz uruchamiany jest z poziomu toolbara. Wystarczy przejść do odpowiedniej zakładki, która aktywuje się w menu na górze, a następnie kliknąć Insert WinCalendar. Możemy tu również zmieniać wygląd kalendarza, a także zaznaczyć wyświetlanie tygodniowe, miesięczne lub roczne.

Wersja desktopowa WinCalendar for Windows, Word & Excel zawiera trzy główne zakładki. W Goto możemy sprawdzić jaki mamy aktualnie dzień lub przejść do wybranej daty. Customize odpowiada za szereg dodatkowych opcji (m.in. rozmiar i layouty kalendarza, wybór miesięcy od których ma się wyświetlać czy zaznaczanie świąt w poszczególnych krajach czy regionach), w tym indywidualne dla systemu Windows oraz programów Word i Excel. Aplikacja zawiera również rozbudowany dział pomocy dla początkujących z wyjaśnieniem procesu instalacji i dodatkowych wskazówek zarządzania kalendarzem.