WinUtilities Free Edition Download

WinUtilities Free Edition to darmowa edycja wielozadaniowego programu służącego do optymalizacji systemu. W programie znajdziemy wiele funkcji, które pomogą nam przyspieszyć działanie komputera poprzez oczyszczanie systemu, usuwanie niepotrzebnie zalegających plików czy też optymalizowanie pamięci. Winutilities Free Edition posiada także dedykowany menedżer deinstalacji, który pozwala usuwać gry i programy w bardziej skuteczny sposób, niż systemowy deinstalator „Dodaj / Usuń programy”.

Program posiada ładnie wykonany interfejs, który jest bardzo intuicyjny i łatwy w obsłudze. Po uruchomieniu aplikacji naszym oczom ukaże się okno z podziałem na zakładki. Już na samym początku, w zakładce Moduły, znajdziemy mnóstwo przydatnych opcji, które przyspieszą pracę naszego komputera. Na liście modułów miejsce znalazły takie funkcje, jak oczyszczanie dysku i rejestru, naprawianie skrótów, optymalizowanie pamięci, zarządzanie listą aplikacji startujących z systemem, oczyszczanie historii i śladów internetowych, kasowanie plików tymczasowych, analizowanie dysku, kontrolowanie systemu czy też defragmentowanie dysków.

Uruchomienie każdej funkcji spowoduje otwarcie nowego okna, w którym użytkownik zostanie poprowadzony krok po kroku przez odpowiedni kreator.  Poza modułami, w programie znajdziemy także zakładkę „Szybka optymalizacja”, dzięki której możemy dokonać szybkiego procesu wykonującego najprostsze zadania mające na celu zwolnienie miejsca na dysku oraz usunięcie niepotrzebnych plików. Zakres szybkiej optymalizacji możemy dokładnie określić poprzez zaznaczenie interesujących nas elementów. Domyślnie program opróżni nasz kosz, usunie pliki tymczasowe, oczyści schowek, wyczyści formularze w przeglądarkach oraz przeanalizuje dyski i rejestr systemowy.

WinUtilities Free Edition to kompletny zestaw obejmujący wiele różnych narzędzi z poziomu jednego centrum zarządzania. Okresowe korzystanie z programu sprawi, że na naszym dysku znajdzie się więcej miejsca, a komputer będzie chodził szybciej.