Microsoft Office Compatibility Pack Download

Bezpłatny dodatek zapewniający kompatybilność pakietów Office 2000, XP i 2003 z dokumentami utworzonymi w nowszych wersjach programów z pakietów biurowych Microsoftu. Pozwala to na otwieranie i zapisywanie w starszych wersjach Worda, Excela oraz PowerPointa dokumentów z rozszerzeniem DOCX, XLSX oraz PPTX.

Microsoft w nowszych wersjach pakietów biurowych wprowadził nowy format zapisywania plików oparty o język XML. Niestety o ile najnowsze wersje pakietów Office radzą sobie z nim bez problemów i są ze sobą kompatybilne, o tyle starsze wersje pakietu nie współpracują z nowym formatem. Na szczęście gigant z Redmond zadbał o użytkowników poprzednich wersji pakietu biurowego i wydał ten dodatek zapewniający kompatybilność z nowszymi wersjami Office.

Instalacja jest bardzo prosta, każdy poradzi sobie z nią bez problemów - wystarczy kilka kliknięć. Po instalacji, użytkownik będzie miał możliwość zarówno odczytu dokumentów zapisanych w nowym formacie, jak również zapisania swoich istniejących plików w nowym rozszerzeniu. Obsługa jest w pełni zintegrowana, nie potrzebujemy żadnych dodatkowych programów - wszystkiego dokonujemy z poziomu programów wchodzących w skład pakietu Office.

Przed instalacją dodatku zaleca się, aby wykonać wszystkie dostępne poprawki do posiadanej wersji pakietu Office.