MX Skype Recorder Download

MX Skype Recorder umożliwia nagranie rozmowy prowadzonej przez komunikator Skype do popularnych formatów dźwiękowych. Aplikacja jest niewielkich rozmiarów, ale świetnie spisuje się w roli rejestratora całej konwersacji. Program potrafi również nagrywać rozmowy prowadzone w komunikatorze Google Talk oraz Yahoo Messenger.

Użytkownik może skorzystać z dwóch trybów działania programu. Pierwszy to tryb automatyczny, który samodzielnie wykrywa moment rozpoczęcia rozmowy i uruchamia proces nagrywania. Po skończeniu rozmowy, program automatycznie zatrzyma rejestrowanie i utworzy plik MP3, WMA bądź Wav. Drugi tryb jest manualny, czyli użytkownik samodzielnie musi uruchomić nagrywanie z poziomu interfejsu programu.

Ciekawą funkcją jest działanie w trybie spy (szpiega). Pozwala to na zainstalowanie programu na dysku i nagrywanie rozmów bez wywoływania okna programu. Wszystko odbywa się w tle, praktycznie bez wiedzy użytkownika. Może to być świetne narzędzie dla rodziców, którzy obawiają się o to, z kim rozmawiają ich pociechy.

Program pozwala dopasować ustawienia dotyczące tworzonego pliku, zatem użytkownik ma możliwość wyboru domyślnego kodeka (Lame MP3, PCM Wav, WMA) oraz jakości nagrania (próbkowanie, bitrate). Nie zabrakło również funkcji dostosowania domyślnego folderu, do którego będą trafiać nagrania. Dodatkowo, użytkownik może wypróbować działanie programu na innych aplikacjach do rozmów głosowych - wystarczy w ustawieniach wpisać nazwę pliku exe odnoszącą się do danego komunikatora.