Xilisoft Video Cutter Download

Xilisoft Video Cutter, to prosta aplikacja, za pomocą której możemy szybko wyciąć fragmenty o określonej długości z plików filmowych. Aplikacji możemy używać zarówno do wycinana pojedynczych scen z filmów, jak również do cięcia całego filmu na mniejsze fragmenty o wybranej przez nas długości.

Aplikacja jest łatwa w obsłudze, a to za sprawą minimalistycznego interfejsu, który jest bardzo intuicyjny. Wycinanie odbywa się w trzech krokach – najpierw musimy dodać do programu nasz film, następnie określić ramy cięć, po czym potwierdzić nasz wybór przyciskiem „Wytnij”. Ustawienie początku oraz końca cięcia jest bardzo łatwe, gdyż wystarczy na podglądzie ustawić film w odpowiednim momencie, a następnie kliknąć w ikonkę odpowiedzialną za wyznaczenie początku cięcia. Miejsce zakończenia oznaczamy w ten sam sposób, czyli przy pomocy ikony zamykającej kwadratowy nawias.

Domyślnie program jest ustawiony w tryb wycinania jednego fragmentu, ale bez problemu można dokonać kilku cięć za jednym zamachem. Wystarczy rozwinąć okno programu za pomocą ikonki w dolnym lewym rogu, a naszym oczom ukaże się lista zaznaczonych przez nas segmentów do wycięcia. Możemy dodawać dowolną ilość klipów przy użyciu ikony „Add new clip”.

Ustawienia programu umożliwiają wybranie domyślnego folderu zapisu wyciętych fragmentów, jak również ustawienie zachowania aplikacji po ukończeniu zaplanowanych zadań. Xilisoft Video Cutter może przełączyć komputer w stan uśpienia lub hibernacji bądź całkowicie go wyłączyć, co jest przydatne, gdy kolejkujemy sporą ilość filmów i zostawiamy włączony komputer na noc.