Pazera Free MKV to AVI Converter Download

Pazera Free MKV to AVI Converter to program służący do konwersji plików wideo zapisanych w MKV (Matroska) do formatu AVI lub MPEG. MKV to kontener multimedialny, umożliwiający przechowywanie obrazu, ścieżek audio oraz napisów w jednym pliku. Z tego względu jest często używany do zgrywania DVD i Blu-Ray. Niestety wiele popularnych odtwarzaczy oraz programów do edycji nie obsługuje formatu MKV. W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest konwersja do formatu AVI lub MPG, którą oferuje ten program.

Pazera Free MKV to AVI Converter oferuje szereg predefiniowanych ustawień (profili) zaprojektowanych z myślą o początkujących użytkownikach. Zaawansowane funkcje pozwalają na rozmaite ustawienia kodera (kilka trybów AVI i MPG), dostosowanie parametrów wideo (kodeki, region, ilość klatek na sekundę, bitrate) i audio (kanały, głośność, ilość klatek na sekundę), a także ustawień zaawansowanych (ścieżka audio do konwersji, rozdzielczość, obcinanie obrazu).

Pazera Free MKV to AVI Converter wspiera najpopularniejsze formaty wideo (AVI, MP4, WMV, MOV, FLV, MTS, OGM, AMV), kodeki wideo (XviD, DivX 3, H.264, WMV, MPEG4-FFmpeg, S-Mpeg 4 v. 2, Motion JPEG (MJPEG), HuffYUV, MPEG-1, MPEG-2), audio encodery (LAME MP3, MP2, AC3, AAC, WMA, PCM-16 bit.), a także obsługuje wielowątkowe kodowanie przy użyciu encodera H.264 (x264).

Program Free MKV to AVI Converter nie wymaga instalacji. Wystarczy tylko wypakować archiwum i kliknąć dwukrotnie na ikonkę programu. Ponadto korzysta z rejestru systemowego, a wszelkie ustawienia zapisywane są w pliku INI. oraz nie posiada wbudowanych aplikacji typu spyware i nie dodaje do generowanych plików znaków wodnych.