Better Explorer Download

Better Explorer jest bezpłatnym menadżerem plików, który jednak nie odchodzi drastycznie od stylistyki klasycznego Eksploratora. Twórcy starają się (zgodnie z nazwą programu) ulepszyć istniejący i dobrze znany użytkownikom interfejs Eksploratora Windows. Znajdziemy tu wiele usprawnień oraz nowych funkcji, które ułatwiają i przyspieszają korzystanie z menadżera plików.

Better Explorer dodaje znany z Windowsa 8 pasek typu wstążka (ang. Ribbon), który daje dostęp do najczęściej używanych funkcji, takich jak kopiowanie, przesuwanie, wycinanie, tworzenie nowych folderów, dodawanie do ulubionych bądź podglądanie właściwości wybranej pozycji. Znajdziemy tu również funkcje związane z udostępnianiem plików, czyli szybki odnośnik do spakowania zaznaczonych folderów etc. Z poziomu wstążki możemy także szybko zarządzać sposobem wyświetlania plików i katalogów na dyskach (sortowanie, grupowanie, rozmiar ikon).

Kolejną zmianą w porównaniu do klasycznego Eksploratora jest dodanie kart. Better Explorer umożliwia przeglądanie zasobów naszego komputera w taki sam sposób, w jaki przeglądamy strony w Internecie za pomocą przeglądarki. Możemy otwierać dowolną ilość kart (zakładek), w każdej z nich wejść do oddzielnego folderu, a następnie błyskawicznie się przełączać pomiędzy różnymi miejscami na naszym dysku. Co więcej, w programie możemy tworzyć gotowe listy kart, a następnie przełączać się między całymi zestawami – to niesamowicie przydatne, gdy np. jednego komputera używamy zarówno do rozrywki jak i do pracy.

W programie znajdziemy też kilka odnośników i narzędzi związanych z dyskami. Poza funkcją oczyszczania oraz formatowania dysku, na uwagę zasługuje tzw. Drive Chart, czyli wykres udostępniający wizualną analizę naszego dysku. Możemy w ten sposób monitorować zużycie naszego dysku oraz sprawdzić, które foldery zajmują najwięcej miejsca.