RogueKiller Download

RogueKiller to mały program napisany w C++, którego zadaniem jest przeskanowanie komputera w poszukiwaniu szkodliwych procesów działających w tle, a następnie danie użytkownikowi możliwości ich zamknięcia. Program potrafi rozpoznać i wyeliminować takie zagrożenia, jak ZeroAccess, TDSS, szkodniki typu Ransomware (wyłudzające pieniądze) oraz fałszywe aplikacje podające się za programy do zwalczania zagrożeń.

Po uruchomieniu programu RogueKiller, użytkownik może przeskanować komputer w poszukiwaniu szkodliwego oprogramowania, niepoprawnych wpisów w plikach Hosts oraz Rejestrze Systemowym. Po ukończeniu skanowania, RogueKiller wyświetli listę znalezionych problemów i pozwoli użytkownikowi na podjęcie odpowiedniego działania. Program posiada także kilka wbudowanych mini-narzędzi do naprawiania uszkodzonych skrótów (które pojawiają się w skutek programu FakeHDD) czy też wyszukanie w systemie działających wpisów dotyczących serwerów proxy wykradających dane.

RogueKiller to dość ograniczona aplikacja, niemniej jednak warto ją mieć w pogotowiu. Z pewnością przyda się do walki z szkodliwym oprogramowaniem w postaci ukrytych procesów działających w tle, szkodliwymi usługami czy też plikami DLL. Ze względu na dość duży poziom naruszania systemu zaleca się, aby aplikacji używały osobe zaawansowane i dobrze zaznajomione z działaniem systemu.